Головна Новини У Тернополі судили чоловіка, котрий зливав інформацію фсб

У Тернополі судили чоловіка, котрий зливав інформацію фсб

Підозрюваний через месенджер “Телеграм” надсилав співробітнику фсб інформацію про розміщені на території Тернопільської та Хмельницької областей електропідстанції.

А потім збройні сили росії обстрілювали ракетами об’єкти енергетичної інфраструктури, про це пише у прес служба Тернопільського апеляційного суду

Ще наприкінці січня у Тернополі судили жителя області, який співпрацював із російськими спецслужбами. Чоловіка, якого називають Владислав К., визнали винним у державній зраді.

Відомо, що із 31 серпня 2022 року по 26 січня 2023 року Владислав К. переписувався із співробітником російської спецслужби фсб. Він пересилав зі свого смартфону через месенджер «Telegram» росіянину інформацію про місця розташування і характеристики електропідстанцій, розташованих на території Тернопільської та Хмельницької областей. Насамперед його цікавили локації і технічні характеристики місцевих електропідстанцій.

В СБУ додають, що Владислав К. – мешканець Кременецького району, якого російська спецслужба завербувала після початку повномасштабного вторгнення.

У поле зору агресора потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював через соцмережі.

Для виконання ворожих завдань агент об’їжджав місцевість, встановлював місцезнаходження енергооб’єктів та фіксував їхні координати. А тоді передавав ворогу. У нього на телефону знайшли докази.


— Робив це з метою нанесення збройними силами росії ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, чим надав представнику іноземної організації допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, — пишуть в суді.

Відтак, правоохоронці пред’явили йому у державній зраді. Санкція статті за такий злочин передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років або довічно з конфіскацією майна.

Також Владиславу К. обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою строком до 24 березня 2023 року, без визначення розміру застави.


Та він не погодився із обраним йому запобіжним заходом. Владислав К. подав апеляцію та просив ухвалу суду першої інстанції скасувати і винести нову, якою помістити його під домашній арешт або визначити розмір застави. Він додав, що у скоєному щиро розкаявся та співпрацює зі слідством. Також просив врахувати, що опікується матір’ю, яка є інвалідом 2-ої групи і потребує його фізичної допомоги.

Однак, суддівська колегія врахувала тяжкість покарання, яке загрожує Владиславу К., відомості про його особу та каяття.

А його доводи про те, що матір як інвалід 2-ї групи потребує фізичної підтримки, визнали безпідставними. В суді зазначають, що жінці таки призначили другу групу інвалідності у 2018 році. Однак даних, що вона на даний час потребує постійного стороннього догляду і не має підтримки від інших членів сім’ї чи родичів немає. Крім того, захворювання матері підозрюваного не зменшує обсяг встановлених у даному випадку ризиків.

Стосовно прохання підозрюваного визначити його розмір застави, колегія суддів вказала, що, під час дії воєнного стану при застосовуванні в цій справі запобіжного заходу у виді тримання під вартою слідчий суддя правомірно не визначив розмір застави.

Отож, апеляційну скаргу Владислава К. залишили без задоволення, а ухвалу слідчого судді без змін. Поки що підозрюваний сидітиме під вартою до подальшого рішення суду.