Головна Новини У Тернополі реконструюють водогони

У Тернополі реконструюють водогони

У Тернополі розпочали реконструкцію двох водогонів, які забезпечують водою 80% тернополян. Це труби, які йдуть з Верхньо-Івачівського водозабору. Ремонтують їх за проєктом “Розвиток міської інфраструктури-2”, який кредитує Світовий банк. Проєкт передбачає ремонт на 4 об’єктах. На нього виділили 5 мільйонів доларів. Про це Суспільному розповіла начальниця водопровідно-каналізаційних мереж “Тернопільводоканалу” Ганна Загородна

Робітники замінюють частину водогону біля села Гаї-Гречинські. Роблять мокрий колодязь. Він потрібен, щоб спустити з труби воду. Про це розповів виконроб Олександр Вальчук.

“Ми робимо зараз врізки. Врізка – це ми врізаємо кусок труби, вставляємо туди трійник, приварюємо його. І є два види колодязів на цій мережі. Колодязь – це такий пристрій, який випускає і впускає повітря, коли випускають і впускають воду. В такому випадку цей колодязь – це є випуск. Випуск – це коли ми перекрили певну ділянку води, відкриваємо засувку і вода збігає з труби в мокрий колодязь”, – каже Вальчук.

Загородна каже, що водогін, який зараз ремонтують, це сталева труба діаметром 800 міліметрів. Проклали його в 1974 році.

“Івачівські водоводи ще з 70-80-х років. Вся запірна арматура вже вийшла з ладу, щоб перекрити якусь ділянку водоводу, на якому стається пошкодження. Нам потрібно було перекривати багато і засувки не тримали. В нас було багато затрат часу на ліквідацію пошкодження. У зв’язку з тими роботами, що зараз робимо, міняємо засувки на мережах, міняємо, ставимо вантуза”, – каже Загородна.

Біля села Плотича у колодязі є засувки, які перекривають воду. Також вже відремонтували частину водогону на вулиці Морозенка в Тернополі.

Завершити реконструкцію водогонів мають до кінця цього року, розповіла Ганна Загородна. За її словами, воду споживачам під час ремонту не перекривають.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here