Головна Новини У Тернополі непридатний до армії переселенець двічі отримав повістку

У Тернополі непридатний до армії переселенець двічі отримав повістку

Переселенець із Харкова Ілля Водовозов двічі отримав повістку. Він має проблеми із здоров’ям, зокрема, із зором, тому не може служити. Про це пише “Файне місто” з посиланням на “Суспільне”.

Начальник Тернопільського об’єднаного міського терцентру комплектування та соцпідтримки Сергій Данилюк розповів, чоловікові давали відтермінування.

Після операції на очі Ілля має пройти ще один огляд. В результаті обстеження дадуть заключення: “непридатний” або “тимчасово непридатний”.

До Тернополя Ілля з дружиною переїхав на початку березня. За його словами, тоді ж він став на військовий облік та пройшов військово-лікарську комісію.

Може за годину проскочив ВЛК і вийшов вже з папірцем, що я “придатний”. Але в мене тимчасовий військовий квиток з Харкова, де було вказано, що я “обмежено придатний”.

Ілля Водовозов
Ілля Водовозов. Мирослава Західна / Суспільне

Чоловік каже, має проблеми із зором, шлунком, а також раніше травмував ліве плече. На початку травня йому видали повістку. Відтак він написав заяву, щоб терцентр комплектування та соцпідтримки дав направлення на обстеження в офтальмолога, хірурга та гастроентеролога. Адже всі документи про стан його здоров’я – у Харкові. За словами Іллі, військово-лікарська комісія видала йому направлення лише до офтальмолога.

Обстеження зору показало, що у мене не тільки погіршився стан здоров’я, але й була рекомендація робити операцію на лівому оці. І мені дали “тимчасово непридатний” на 2 місяці, щоб я пройшов операцію.

Сергій Данилюк розповів, чому Іллі Водовозову не видали направлення до інших лікарів.

Лікарі-спеціалісти, які призначені в позаштатній військово-лікарській комісії дають скерування на додаткове обстеження, якщо вони самостійно не можуть прийняти рішення. Всі документи цим громадянином були надані в Тернопільський МТЦК. Всі його хвороби повністю зазначені в цих медичних оглядах. Відповідно до 402-го наказу Міністра оборони України, є хвороби, з якими дозволяється служити, з якими не дозволяється. Хвороби, які в його медичній документації, у переліку тих, з якими він може нести службу.

За словами Іллі, операцію на очі йому зробили у Хмельницькому. Після цього він разом з дружиною вирішив оскаржити статус “придатний” і написати скаргу до центральної військово-лікарської комісії у Києві.

Київ цього листа перенаправив до Львова на регіональну ВЛК. А Львів дав розпорядження Данилюку на місці розібратися з цим, надати мені обласну медичну комісію.

Однак, за словами дружини Іллі Юлії, комісар Сергій Данилюк направив чоловіка на обстеження до міської військово-лікарської комісії.

Місто Львів. Дав вказівку провести обласну комісію. Мені, як представнику Тернопільського об’єднаного міського терцентру комплектування та соцпідтримки, вказівка про скерування його туди не надавалася, – каже Сергій Данилюк.

Юлія Водовозова розповіла, що у її чоловіка погіршується зір. І порівнює заключення офтальмолога обласної лікарні за 17 травня та 18 липня.

Кератоконус на лівому оці виявили 17 травня – перший акт обстеження. На всіх апаратах його там обстежували. Початкова катаракта лівого ока. І ось я беру акт від 18 липня, з тієї ж обласної лікарні, з тих же обстежень. Тут вже додався кератоконус на правому оці, тобто там був тільки на лівому, а тут вже на правому і ускладнена катаракта обох очей. Тобто, ось два місяці і ніхто з лікарів не пише, що це прогресує.

Юлія та Ілля Водовозови
Юлія та Ілля Водовозови. Мирослава Західна / Суспільне

Ілля каже, під час обстеження в обласній військово-лікарській комісії йому дали заключення, що він має лише кератоконус одного ока. Чоловіку змінили статус “обмежено придатний” на “тимчасово непридатний на 2 місяці”.

Це рішення прокоментував начальник медслужби Тернопільського обласного центру комплектування та соцпідтримки Максим Швець.

Він проходив медичний огляд 27 липня, у нього було менше місяця від проведеного оперативного лікування. Тому йому винесли постанову, що він потребує лікування на 2 місяці й “тимчасово непридатний до військової служби” на той же термін. Після пройденого терміну його скерують на додаткове обстеження, яке покаже ефект оперативного лікування і за результатами проведеного обстеження буде заключення.

Юлія Водовозова розповіла, що вони з чоловіком волонтерили на залізничному вокзалі відколи приїхали до Тернополя. Годували людей, які приїжджали з областей, де тривають бойові дії. Зараз подружжя цього робити не може.

Юлія та Ілля волонтерили на залізничному вокзалі Тернополя
Юлія та Ілля волонтерили на залізничному вокзалі Тернополя. Мирослава Західна / Суспільне

Кожна нормальна людина, це мій особистий погляд, повинна робити все можливе і неможливе, щоб нарешті ми перемогли. Тут складається така ситуація, що ми не можемо ні піти служити, бо просто сліпа людина в окопі не потрібна, й ми не можемо повноцінно волонтерити, як це робили всі 5 місяців.

Адвокатка Леся Черкалюк розповіла, які хвороби звільняють від служби в армії під час воєнного стану.

Під час дії воєнного стану, навіть під час загальної мобілізації, звільняються особи з тяжкими патологіями, зокрема, це відсутність рук, ніг. Патології зі слухом, зором. Розумові розлади, а також шизофренія. Перелік осіб, які є непридатними до військової служби, зазначені в положенні “Про лікарську експертизу в Збройних силах України”. Там можна самостійно переглянути, які люди непридатні або повністю дискваліфіковані до проходження військової служби.