Головна Новини У Тернополі, Києві та Львові працюють над створенням віртуального музею борщівської сорочки

У Тернополі, Києві та Львові працюють над створенням віртуального музею борщівської сорочки

Віртуальний музей борщівської сорочки почали створювати у Тернополі. Працюють над ним представники етно-галереї родини Демкур «Спадок» та Благодійного фонду родини Демкур. Це другий проект, який вони виграли на конкурсі грантів від Українського культурного фонду.

«Ідея створення такого музею належить родині Демкур – власникам колекції борщівської сорочки, – розповіла Наталія Волощук, керівник проекту. – Борщівська сорочка – унікальний виріб за своїми техніками, матеріалом, кроєм, історією, культурою. Борщівської сорочки є багато по світу: у селах Мельнице-Подільської зони Тернопільської області, в Аргентині, Чікаго, Нью-Йорку, Канаді, у приватних колекціях. Ми створимо сайт, який буде мати ряд технічних функцій і одна із них – це можливість завантажити продукти, які будуть напрацьовані в ході цього проекту. Крім того, будь-хто, заповнивши анкету і отримавши технічний допуск, зможе завантажити свою борщівську сорочку на цей сайт: розмістити її фотографію, описати її, розповісти, як вона з’явилася у родині тощо. Це проста ідея, але хороша місія, думаю ми з нею впораємося. Партнерами нашого проекту є приватна етно-галерея Роксоляни Шемчук зі Львова. Зараз відомий фотограф Ігор Садовий фотографує її сорочки, які будуть розміщені на сайті. Всього буде сфотографовано до 200 зразків: із галереї «Спадок», з колекції Роксоляни Шемчук та з Інституту народознавства Національної академії наук України. Експертом у справі дослідження і створення цього віртуального простору буде кандидат історичних наук Людмила Булгакова-Ситник. Окрім фотографій сорочок у великій роздільній здатності, на сайті буде ще 5 навчальних відеороликів про борщівську вишиванку. Про борщівську сорочку є багато інформації в ютубі, багато в соціальних мережах, можна читати, дивитися фільми, але дуже мало є речей, які пояснюють в чому ексклюзивність, унікальність цієї техніки вишивки. Тому ми звернулися до відомого кінорежисера Олександра Дрізя зі столиці, який створював фільм «Таїна Пінзеля від Бучача до Лувру.» і зробили йому замовлення на зйомку відеороликів. У них будуть розказувати про техніку, про унікальність, про зв’язок із трипільською культурою, пояснюватимуть значення трипільських символів, говоритимуть, хто популяризує борщівську сорочку: фестивалі, дослідження, робота Школи борщівської народної сорочки. На сайті буде розміщена також брошура-путівник, яка розповідатиме про борщівську сорочку. Її автором буде Людмила Булгакова-Ситник. Роботу над сайтом уже почали, складність в тому, що є великий об’єм робіт, а реалізувати проект маємо упродовж трьох місяців, тож попереду у нас багато роботи.».

Презентувати віртуальний музей борщівської сорочки планують у грудні 2018 року під час традиційного заходу «Спадок» збирає друзів». Наталія Волощук також зазначила, що до сайту буде вільний доступ, ніякої комерційної складової чи отримання прибутків він не передбачає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here