Головна Новини У Тернополі дозволили богослужіння в приміщенні церков

У Тернополі дозволили богослужіння в приміщенні церков

Тернопільський міський штаб для боротьбі з коронавірусом спершу заборонив, а потім дозволив богослужіння у приміщенні церков.

За словами речниці міської ради Мар’яни Зварич, літургії можуть відбуватися в храмі за умови, якщо парафіяни у захисних масках, а дистанція між ними не менше, ніж 1,5 метри. Під час причастя рекомендують використовувати одноразовий посуд, пише Суспільне

72-річна тернополянка Іванна прийшла на літургію в Архикатедральний собор УГКЦ. Жінка каже, що через стан здоров’я не може слухати богослужіння на вулиці.

Тернополянка Марія відвідує церкву щодня. Жінка розповіла, що дотримується карантинних вимог:

“Лавка широка, ми сидимо не більше двох осіб. Маску ношу, бо інакше сваряться з нами”.

У Катедральному соборі Різдва Христового Православної церкви України в Тернополі, перед богослужінням зібралося до десяти людей. Отець спілкуватися з кореспондентами Суспільного відмовився.

Речниця міської ради Мар’яна Зварич розповіла, чому змінили вчорашнє рішення штабу для боротьби з коронавірусом і дозволили проводити богослужіння в приміщенні:

“В дане рішення внесли зміни для того, щоб привести дане рішення у відповідність до чинного законодавства, яке регулює відвідування храмів, а також інших церковних споруд”.

Епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев розповів, що рекомендує людям слухати богослужіння на вулиці.

“Богослужіння на вулиці – це кращий варіант ніж богослужіння в культовій споруді, наголошую на тому, що інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Аерозоль накопичується в закритих приміщеннях і втримується в зоні дихання. На відкритому повітрі – це зовсім інша ситуація. Накопичення аерозолю в повітрі знижується”, – зазначив він.

Як розповів речник Нацполіції області Сергій Крета, правоохоронці посилено контролюватимуть дотримання карантинних вимог. Поліцейські збільшили кількість рейдових груп – залучили військовослужбовців Нацгвардії, працівників Держпродспоживслужби та муніципальної інспекції, каже речник.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here