Головна Новини У Тернополі від коронавірусу померла породілля

У Тернополі від коронавірусу померла породілля

Усе частіше від коронавірусу помирають люди молодого віку. За останню добу ковід забрав життя молодого священника з с. Великі Гаї та жінки, яка мала стати мамою, але ніколи не зможе обійняти свою дитину. Чи вдалось врятувати малюка та чому в статистиці все частіше бачимо молодший вік? 

Як повідомили в лабораторному центрі, від коронавірусної хвороби померла 26-річна жінка з Бережан. Вона була на останніх тижнях вагітності. Із власних джерел виданню “20 хвилин” стало відомо, що померла жінка в Тернопільському обласному перинатальному центрі.

Смерть породіллі від коронавірусу підтвердила начальниця управління охорони здоров`я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко. 

— Як і кожну смерть при пологах, згідно з протоколами, управління буде розслідувати. Наразі можу лише сказати, що на щастя, дитину вдалось врятувати, — повідомила пані Ярмоленко.

Скільки вагітних, у яких підтвердили коронавірус

Чому не вдалося врятувати життя молодій породіллі? Із цим питанням ми звернулися до керівника обласного перинатального центру “Мати і дитина” Віктора Овчарука. Але він був небагатослівний.

Мовляв, особисті дані пацієнтів розголошувати не має права. Хоча ми і не запитували ніякої особистої інформації жінки. Лишень про те, чи надали всю необхідну допомогу. 

— Це конфіденційна інформація. Єдине, що можу сказати, їй надали усю необхідну допомогу, згідно з протоколами. Це не сенсація, це велика трагедія, але бачимо, що людей це не лякає. Сьогодні ми маємо 21 летальний випадок в області, і на жаль, це ні для кого не стає перепоною, і всі далі продовжують нехтувати карантинними вимогами, — сказав він.

Віктор Овчарук повідомив, що наразі в медзакладі перебувають дев’ять вагітних пацієнток, у яких підтвердили коронавірус та одна жінка, якій провели кесарів розтин. 

— Зараз заклад забезпечений усім необхідним для того, щоб надавати жінками необхідну допомогу. Наразі у нас є 20 ліжок для пацієнток з підтвердженим коронавірусом, — повідомив пан Овчарук. 

За місяць від коронавірусу понад 200 смертей 

Станом на 7 березня 2021 року, від початку пандемії в Тернопільській області зафіксували 637 смертей від коронавірусу. Майже за місяць їх кількість зросла на 203. Смерті фіксують по всій області. Якщо раніше більше померлих було із районних міст, то тепер бачимо значну кількість летальних випадків серед жителів невеличких селищ.  

Помирають молоді…

Як розповідає в.о. керівника Тернопільського обласного лабораторного центру, Оксана Чайчук, про те, що все частіше від коронавірусу помирають молоді люди, йдеться ще від початку 2021-го року. 

— Ситуацію в області можна як складну. Щодня ми реєструємо все більше і більше випадків захворювання та, на жаль, смертності. Зараз у нас понад 10 тисяч активних хворих на території області. За минулу добу зареєстрували 21 летальний випадок.

За попередню добу — 20. Якщо за минулий рік було 460 летальних випадків, то лише за перший квартал 2021-го ми вже доходимо до цього показника,  — говорить Оксана Чайчук.

За інформацією ДУ “ОЛЦ МОЗ України”, 5 квітня від коронавірусу померла 21 людина. Серед них 24-річний священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Любомир Малоїд.

За словами пані Чайчук, священник — наймолодша людина з Тернопільщини, яка померла від коронавірусу. 

— Останні місяці ми говоримо про те, що помирають люди більш молоді. З початку 2021-го року захворіла 1361 дитина, 980 медиків, тобто з`явились інші групи ризику. Діти хворіють дуже часто, — каже пані Чайчук.

На території області циркулює британський штам коронавірусу. 

Вікова статистика захворюваності в Україні 

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило вікову статистику хворих на коронавірус наприкінці березня. 

“Якщо розглядати вікову структуру пацієнтів з лабораторно підтвердженими випадками захворювання COVID-19, то найбільше захворіло людей у віці від 31 до 40 років. Це 22% від загальної кількості”, — йдеться в повідомленні.

Крім цього, зафіксовані випадки захворювання на коронавірусну інфекцію дітей до 10 років.

Зараз це 5,4% від усіх захворілих COVID-19. Розгорнута статистика захворювання за віковими групами зараз така:

 — від 0 до 10 років — 5,4%;

 — від 11 до 20 років — 4,5%;

 -— від 21 до 30 років —12,5%;  

— від 31 до 40 років — 22,4%;

 — від 41 до 50 років — 20,4%;  

— від 51 до 60 років — 21,3%;

 — від 61 до 70 років — 11,9%;

 — від 71 до 80 років — 1,4%;  

— від 81 до 90 років — 0,2%.

Співчуваємо рідним та близьким померлих. Вічна пам`ять! НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here