Головна Новини У Севастополі проросійські молодики провокували учасників акції біля пам’ятника Кобзаря

У Севастополі проросійські молодики провокували учасників акції біля пам’ятника Кобзаря

1689329_10201613039273472_656772787_nЗа телефоними повідомленнями джерел Тернопільського громадського інформаційного корпункту підтримки ВМС ЗС України, вчора 9 березня  2014 року у місті Севастополі біля памʼятника Тарасові Шевченку, для відзначення його 200-т літнього ювілею зібралося близько 300-т чоловік під українськими прапорами.

На мітингу виступив народний депутат України Олесь Доній, наші співвітчизники читали поезію Тараса Григоровича як  українською, так і російською мовами, виконали Гімн України. Згодом навпроти зʼявились молодики з прапорами Російської Федерації і політичної сили «Русский блок» у кількості близько 50-100 чоловік. Метою їх появи були провокації і образи українських громадян, чи личить це наслідувачам слави Андреєвского флага разберуться згодом як українські історики так російські. В  подальшому коли люди що вшановували памʼять Великого Українця почали розходитись, представники «Русского блока» перейшли від улюлюкань і усних образ до агресивних дій. Наряди міліції пробували спочатку розбороняти мітингувальників, та згодом «якось» самоусунулись.  З українського боку постраждало близько 10 чоловік. Міліція затримала «чомусь» тільки українських активістів, а не тих і інших…

За повідомленнями тих же джерел Тернопільського громадського інформаційного корпункту підтримки ВМС ЗС України, вчора 9 березня  2014 року у місті Євпаторія до української частини в/ч А4519, зенітно ракетний полк, заявилися представники «Кабінету міністрів Криму» у супроводі озброєного командира «невідомого» спецназу у зеленій формі з новітніми зразками стрілкових озброєнь що характерні тільки для ЗС Росіїської Федерації. Як повідомив  заступник командира української частини підполковник Олександр Ломака українським воякам предʼявлений ультиматум до фактичного порушення присяги на вірність Українському народу, з вимогою здачі частини до 22.00 завтрішнього дня (10-го березня 2014 року) .

Українські зенітники наголошують що будуть обороняти матеріальну частину і територію свого полку, і попереджають усіх що зібрані на території вибухові боєприпаси при штурмі можуть завдати непоправної біди населенню і самому місту Євпаторія. Розглядалось ними і питання евакуації родин від меж частини де роздашовані будинки офіцерського складу нашої частини. Коментарі для цього останнього повідомлення як то кажуть зайві, як військовий історик зазначу що з таким цинізмом ультиматумів незважаючи на колосальні запаси зібраних боєприпасів у оточених вели себе німецькі сили в час Другої свтової війни коли підходили до французьких баз ВМС на Атлантичному побережі у 1940 році, у нас в Криму що уже розв’язані бойові дії, потрібен як найрішучіший протест українського так свтового співтовариства.

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here