Головна Новини У поліції розповіли про криміногенний стан в області

У поліції розповіли про криміногенний стан в області

Поліція Тернопільщини останніх шість місяців працювала у напруженому режимі. Про це на прес-конференції заявив начальник ГУНП в області Олександр Богомол. На початку року некомплект особового складу становив 25%. На сьогодні ця цифра скоротилася до 18% і вакантними залишається 309 посад.

На десять відсотків зросла за півроку на території області злочинність. В основному, каже Олександр Богомол, цей ріст відбувся за рахунок латентних правопорушень, які не фіксуються заявами та повідомленнями про їх вчинення, а розкриваються оперативно-розшуковими заходами.

– В цьому році запрацював відділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Якщо минулого року за шість місяців оперативники зафіксували лише шість фактів вчинених наркозлочинів, то в цьому вже 60. По сорока п’яти з них оголошено підозру. Зафіксовано за цей період і 45 випадків зберігання наркотиків і виявили 21 посів заборонених речовин.

Зареєстровано у 2017 році 7 умисних вбивств. Всі вони уже розкриті. Розслідується лише вбивство у Білій, де жертва розбою вбила нападника. Задокументували правоохоронці 16 випадків нанесення тяжких тілесних ушкоджень, п’ять з них завершилися летально. Проте всі особи встановлені і злочини розкриті.

– На 7,9 відсотків зросла кількість крадіжок. Якщо у минулому році трапилося 1928 таких злочинів, то цього, за аналогічний період – 2081. Проте, каже Олександр Богомол, у 2017 на 13% більше злодіїв притягнуто до кримінальної відповідальності. Зросла, але не суттєво на Тернопільщині і кількість грабежів.

Не минули нашу область і розбійні напади. Їх зафіксовано 12 і більша частина з них розкрита. На гачок шахраїв потрапило чимало мешканців краю – правоохоронці зафіксували 452 шахрайства. Значна частина з них уже також розкрита. Задокументували оперативники 21 факт порушення суспільної моралі і 9 випадків торгівлі людьми. По восьми з них уже оголошено підозру.

– Зафіксовано цього року і 52 випадки хуліганства, чимало прицендентів щодо порушення громадського порядку, 44 незаконних заволодінь автотранспортом. Зросла на 7% і кількість ДТП.

Олександр Богомол сподівається, що друге півріччя відзначиться меншою кількістю правопорушень,а ті, що вже трапилися, будуть розкриті.

Досьє 102

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here