Головна Новини У Німеччині продають унікальний фотоальбом зі старовинними світлинами Тернопільщини

У Німеччині продають унікальний фотоальбом зі старовинними світлинами Тернопільщини

У Німеччині виставили на продаж унікальний фотоальбом зі старовинними світлинами Тернопільщини.

“Унікальний фотоальбом, який можна придбати!

Був такий собі німецький барон і генерал кавалерії Вульф Маршалл фон Альтенготтерн. Більше року його військова діяльність була пов’язана і із Зборівщиною. І впродовж життя він формував особистий фотоальбом.

Про перебування на наших землях та згодом на західному фронті він зробив один окремий фотоальбом під номером “VI”, в якому приблизно третина – це унікальні світлини нашого регіону у період 1915-17 року(Стрипа – Золота Липа – Серет).

І цей альбом зараз виставлено у Німеччині на продаж. Альбом розміром 32 х 38,5 х 7 см містить приблизно 208 фотографій у різних форматах, 78 листівок та 15 фотодруків, вага становить приблизно 5,7 кг, спереду із золотим тисненням “W.M. VI”.

Матеріал справді унікальний, тому продавець відповідно і оцінив його – 3500 Євро, – написав користувач Василь Мартюк. – 

Для когось одного це мабуть задорого, а от 35 осіб по 100 Євро – це уже більш реально, хоча теж не дешево… Якщо є бажаючі долучитись пишіть. Альбом передамо у музей, якщо вдасться зібрати необхідну кількість меценатів для його придбання”.

Додамо : короткий опис до альбому “Війна”: Розгортання штабу в Зборові взимку 1915/16 рр., Засніжені будинки, головна вулиця “Маршаллштрассе”, православна церква, пам’ятник (гвардійський фузилерний полк), полювання навколо Зборова, групові фотографії “Штабного корпусу “Маршалл” і “3-я гвардійська піхотна дивізія”, нагородження залізними хрестами в с. Озерна, граф Вальдек на фронті, кладовище гвардійських фузилерів та піхотний полк Ландвера, патруль департаменту охоронного драгунського запасу (з фурмами та прапори), підірваний залізничний міст у Плугові відновлюється інженерами, кайзер Вільгельм на нагородженні Залізними хрестами, великий парад на честь імператора, ерцгерцогу Фрідріху фон Естеррайх-Тешен у Озерні, старий замок в Бережанах, казарма для драгунів, Галичина на снігу, паровоз застряг у сніжному хаосі, Opel Marshall також застряг у снігу, позиції на річці Серет (утворює кордон між армією Boehm-Ermolli and Korps Marschall), загородження з колючого дроту, бункери, укриття, траншеї, солдати зі сніговим камуфляжним одягом, зруйновані будинки в Зборові.

Wolf Rudolf Freiherr Marschall von Altengottern (1855-1930) – барон, професійний кадровий офіцер, який під час Першої світової війни перейняв у своє командування цілий армійський Корпус. Згодом корпус назвала в його честь «Корпус «Маршала» – складався із різних австрійських дивізій у австро-угорської армії. Маршалл був нагороджений орденом “Pour le Mérite” – одна з найвищих нагород того часу.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here