Головна Новини У Гусятині через наркотики знищили… синього кота

У Гусятині через наркотики знищили… синього кота

Нещодавно за вироком Гусятинського районного суду було знищено дитячу м’яку іграшку – синього кота, а також 101 грам канабісу та два мобільні телефони. Все це злодій намагався пронести на територію Копичинецької виправної колонії, при цьому небезпечний наркотик заховав у дитячій іграшці. Утім охоронці виявили небезпечний «подарунок» та все вилучили, Номер 1

Відтак неодноразово судимому рецидивісту, який чекав на «посилку», не тільки довелося попрощатись із мрією знову «кайфанути» наркотою, а ще понести нове покарання – тим же судовим вироком його оштрафовано на 17 тис. грн.

Варто зазначити, що ця кримінальна історія починалася півтора року тому, коли неодноразово засуджений за крадіжки, пограбування та розповсюдження наркотиків вирішив дістати для себе трохи канабісу. Хоча, відповідно до умов утримання, засуджені не повинні мати мобільні телефони та обмежені в доступі до інтернету, та насправді все абсолютно навпаки. Тож рецидивіст у всесвітній павутині знайшов номер телефону, зателефонувавши на який, замовив собі 101 грам конопель. За «товар» із банківської картки спокійно перекинув 5 тис. грн.

Щоправда, «посилку» доставили та залишили на автозаправці м. Копичинці. Звідти пакунок повинні були передати адресату на промзону. Однак у засудженого умови утримання були суворі, його на промзону не випускали, відтак він попросив іншого ув’язненого отримати передачу. Чолов’яга відбував покарання за незначний злочин і міг виходити до господарських приміщень – у так звану «конюшню». За це пообіцяв «посереднику» 800 грн. Той погодився, проте під час огляду передачі охоронці звернули увагу на дитячу іграшку – синього кота, а в ньому помітили тоненький надріз, в якому й виявили сховані два пакети з наркотиками (ч.1 ст. 309 КК України). Чолов’ягу затримали.

Дізнавшись, що канабіс виявлено, рецидивіст добровільно розповів начальнику колонії про свій план. Звісно, покарання не уникнув, однак врятував від кари невинного. Щоправда, дядько таки отримав по шапці, аби наступного разу тихенько тягнув власну лямку, а не вплутувався в чужі справи.

Зважаючи, що санкція частини першої 309-ої статті передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів, Гусятинський районний суд вирішив за можливе застосувати саме це покарання до вже засудженого. Відтак призначив йому 17 тис. грн. штрафу.

Олекса Чиж