Головна Новини У Вишнівці відновлюють унікальний козацький цвинтар

У Вишнівці відновлюють унікальний козацький цвинтар

Учні та працівники Вишнівецького професійно-технічного училища №5 і козаки Тернопільського полку імені Максима Кривоноса відновлюють козацький цвинтар у Вишнівці, повідомляє “Релігія в Україні”.

Козацький цвинтар у Вишнівці науковці вважають одним із найдавніших збережених поховань  в Україні, його датують  першою половиною 16-го століття. Тривалий час він зазнавав руйнувань, заростав травою. А нині зусиллями  наукових співробітників Національного заповідника «Замки Тернопілля», учнів і працівників Вишнівецького профтехучилища та козаків місцевого козацького куреня імені Дмитра Вишневецького  місце останнього спочинку захисників української землі відновлюється і впорядковується.

Ними встановлено деякі імена похованих тут лицарів, зокрема Дмитра з Островиці, Павелка з Бодак, полковника козацького Пилипа та боярина (тобто керівника військового формування) великого князя Андрія Вишневецького.

За словами наукового співробітника Вишнівецького відділення НЗ «Замки Тернопілля» Любові Шиян, дослідження і впорядкування поховань на цьому унікальному цвинтарі продовжуються, бо він повинен стати місцем паломництва нащадків козацького роду з усього світу.

Торік, відновлено реківєм на  Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою Українського Війська і козацтва має стати традиційним, особливо для молоді. Саме тут, у місцях спочинку славних лицарів України, виховується повага до святинь, гартується воля та формується почуття громадянського обов’язку. Це  розуміють педагоги та працівники Вишневецького ПТУ №5 та Тернопільського ВПУ №4. Їхні вихованці й допомагають впорядковувати цвинтар та беруть участь у панахиді й реквіємі «Козацькая слава не вмре, не поляже».

Наслідувати героїчний козацький чин закликав молодь полковник Тернопільського полку імені Максима Кривоноса Ігор Янів. Науковий працівник Любов Шиян провела коротку екскурсію, висловила думки з приводу справжньої історії Вишнівця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here