Головна Новини У Великій Березовиці люди готові перекривати дорогу через нові тарифи на водовідведення...

У Великій Березовиці люди готові перекривати дорогу через нові тарифи на водовідведення (Відео)

Було – 15 гривень, стане – 33. У Великій Березовиці люди готові перекривати дорогу через нові тарифи на водовідведення. Наша знімальна група спілкувалася і з мешканцями, і з селищним головою, і з представниками водоканалу та обслуговуючого підприємства, повідомляє Т1

Мешканці Великої Березовиці обурені підвищенням тарифу на водовідвення. Люди розповіли раніше платили 15 гривень 42 копійки, а вже з 1-го липня доведеться віддати  більше 33-х гривень. Кажуть, не розуміють підвищення аж на 19 гривень і навіть задумуються над тим, щоб на знак протесту перекривати дорогу.

Селищний голова Ілля Костюк пояснює, тарифи для «Тернопільводоканалу» почала затверджувати комісія НКРЕ, раніше це робив виконком. До того ж, «З січня 2020 року ми перестали бути оптовим споживачем, раніше за перекачку стоків ми платили 5 гривень, після січня наш тариф зріс до 15 гривень», р – зауважив голова.

Таким чином комунальному підприємству «АКВА СЕРВІС», яке забезпечує водовідведення у Березовиці, залишається лише 40 копійок, щоб покривати витрати за послуги. Цих коштів не вистачає, відповідно, кажуть, росте борг. Раніше нестачу перекривали коштами з бюджету селища, зараз вирішили – так далі бути не може.

Проте мешканці Березовиці кажуть, якість послуг місцевого підприємства залишає бажати кращого. Люди навіть самостійно чистять каналізацію.

Після години розмов та дискусій, мешканці вирішили створити робочу групу, де ще раз перевірять усі витрати, які були закладені в новий тариф водовідведення. Офіційне рішення оголосять на наступому засіданні виконкому.

У «Тернопільводоканалі» ж кажуть, справді вплинути на тариф не можуть, бо його встановлює комісія в Києві. Все ж, кінцеве рішення щодо ціни приймають, беручи до уваги розрахунки, які надають з місця.

Який вихід із ситуації знайде громада спільно з виконкомом – ми продовжуємо слідкувати.

1 коментар

 1. • Чому немає поділу на “споживачів, які є і не є суб’єктами господарювання” ?
  На питання до Н К Р Е К П: • Скажіть, будь ласка, чому одним водоканалам встановлюють тарифи на централізоване водовідведення: 1. споживачам, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, 2. споживачам, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, а Тернопільводоканал встановлено: КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ» зі структурою, наведеною в додатку 10 до цієї постанови:
  на централізоване водовідведення – 12,04 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість)? Чому немає поділу на “споживачів, які є і не є суб’єктами господарювання” ? (Постанова від 04.02.2020р. № 283 )

  Н К Р Е К П відповів: У поданих Комунальним підприємством «Тернопільводоканал до НКРЕКП документах для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2020 рік були відсутні розрахунки тарифів для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Враховуючи зазначене, КП «Тернопільводоканал» постановою НКРЕКП від 04.02.2020 № 283 встановлені єдині тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2020 рік.
  На наступне питання ( в коментарях) – уже 2 дні відповіді немає. ПИТАННЯ: Постановами: 1. Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016 № 302 «Про затвердження Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» і 2. Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення ЄДИНОГО підходу до формування тарифів на комунальні послуги» ПЕРЕДБАЧЕНА диференціація тарифів для: 1. споживачі, які Є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, та 2. споживачі, які НЕ Є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.
  Чи означає , що НКРЕКП затвердила тарифи для даного Водоканалу (і для декількох інших водоканалів, які зазначені в Постанові від 04.02.2020р. № 283) , всупереч Постанов НКРЕКП від 10.03.2016 № 302 і Постанов КМУ від 1 червня 2011 р. № 869 ?
  Крім того: у ПОПЕРЕДНІХ Постановах Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 310 від 22.03.2017, № 1168 від 04.10.2018, № 2003 від 21.12.2018, № 804 від 28.05.2019, № 1968 від 17.09.2019 для комунального підприємства «ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ» ЗДІЙСНЮВАЛАСЬ диференціація для споживачів, які Є і які НЕ Є суб’єктами господарювання! (Тобто , для населення в останніх розрахунках ТАРИФІВ КП ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ ………… : “БУЛИ ВІДСУТНІ розрахунки розрахунки тарифів для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.”( З ВІДПОВІДІ Н К Р Е К П)! ВАРТО було вникнути у вищеописане селищному голові, щоб стати на ЗАХИСТ споживачів комунальних послуг В.Березовиці, але, як бачимо, йому не до цього… Ще багато питань і до місцевого комунального підприємства, громада пропонувала здійснити його АУДИТ, адже в даному КП – ПОСТІЙНІ ПРОБЛЕМИ І ПРОСТІЙНІ БОРГИ, при тому, що споживачі отримують від комунальної служби МІНІМУМ послуг! Також – в КП “Аква-сервіс” селищною радою було спрямовано більше 2-х мільйонів коштів (!) – (на різні потреби) – а це – кошти громади – АЛЕ селищний голова “обійшов ” наміри громади перевірити ВСЕ комунальне підприємство (здійснити АУДИТ), запропонувавши ……створити “НАРОДНУ групу”, радіючи, що вдалось НЕ ДОПУСТИТИ перевірки в КП “АКВА- СЕРВІС”, яке існує ЗА КОШТИ МЕШКАНЦІВ СЕЛИЩА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here