Головна Новини У Байковецькій громаді закрили три школи

У Байковецькій громаді закрили три школи

Відбулося засідання 12 сесії Байковецької сільської ради 8 скликання. І хоч у порядку денному було більше 20 питань, уся увага залу була прикута до перших трьох, адже стосувалися вони оптимізації (призупинення) діяльності освітніх закладів громади. А саме, початкових шкіл у Ступках, Романівці та Стегниківцях.

Розгляд цих питань був широко анонсований на сайті Байковецької громади. Тож не дивно, що на сесії були присутні кілька десятків мешканців сіл Стегниківці і Романівка, котрі ратують за продовження діяльності початкових шкіл, йдеться на сайті громади.

Першою до слова запросили начальницю відділу освіти Байковецької громади Віру Коршняк. Вона навела дуже серйозні аргументи на користь прийняття рішення про оптимізацію згаданих закладів освіти. Найвагоміші з яких – незначна кількість учнів і наявність комплектних класів. А це означає, що держава перекладає фінансування таких шкіл повністю на органи місцевого самоврядування. Отже, потрібні кошти, орієнтовно 4.5 млн. грн., доведеться забирати з бюджету розвитку Байковецької громади: з ремонту доріг, встановлення вуличного освітлення, благоустрою територій, забезпечення амбулаторій тощо.

Окрім того, Віра Василівна наголосила, що відповідно до приписів фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій у цих школах слід виконати дуже багато ремонтних робіт, щоб навчальний процес відбувався безпечно. А це більше 6 млн. грн.

Опісля секретар сільської ради Юлія Турчманович зачитала протоколи громадських слухань, які відбулися у Ступках, Романівці і Стегниківцях. Варто зазначити, що в усіх селах мешканці проголосували категорично проти призупинення діяльності шкіл.

Отже, останнє слово у вирішенні цього питання мали сказати депутати сільської ради. Але перш, ніж ставити його на голосування, сільський голова Анатолій Кулик дав можливість висловитись та поставити запитання усім бажаючим. Їхні виступи були емоційними, відчувалися біль і тривога за дітей, за навчальний процес, та за нові умови, до яких мають адаптуватися школярі.

Зваживши усі аргументи «за» і «проти», врахувавши усі факти, депутати Байковецької сільської ради переважною більшістю голосів проголосували за оптимізацію (призупинення) діяльності початкових шкіл у Ступках, Романівці і Стегниківцях. Вони, окрім усього іншого, взяли до уваги і ті обставини, що в інших школах набагато краща навчальна матеріальна база, там функціонує багато гуртків, діє група продовженого дня, є медичні працівники, організоване харчування та довезення учнів шкільними автобусами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here