Головна Новини Унікальну цеглу відшукали під час реконструкції Бережанського замку

Унікальну цеглу відшукали під час реконструкції Бережанського замку

Східний Вавель. Так свого часу називали найвизначнішу захисну споруду епохи Ренесансу — Бережанський замок. Чи не найбільше про його історію може розповісти цегла, із якої він збудований. Вона тут дуже різна, адже після кожного руйнування споруду відновлювали, а матеріали для цього брали із різних цегелень.

Зараз в замку зберігається чимало зразків різної цегли. Поповнили колекцію і у 2020 — під час робіт з розчистки широкого муру. Усі знахідки ретельно дослідили, Т1.

“Найстарішою є цегла пальчатка або пальцівка, яка була поширеною в 16 — на рубежі 17 століття. Чому її так називали? Тому що тоді цегла виготовлялася, можна сказати, вручну. І кожен майстер відбивав на своїй цеглі відбитки пальців рук”, — розповідає наукова співробітниця Державного історико-архітектурного заповідника у Бережанах Надія Ковальчук.

Як зазначає фахівчиня, “пальчатка” є унікальною. Адже двох однакових цеглин у світі не існує. Кожна відрізнялась розмірами та борозною, бо виготовляли її власноруч та за індивідуальними параметрами.

Загалом усі представлені у Бережанах зразки цегли виготовлені на цегельнях Західної України — Дрогобицькій, Скалатській та Бережанській. Найбільше віднайшли цегли 19 століття. Побачити її зможуть усі охочі під час виставки, яку організують на початку року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here