Головна Новини Українські біатлоністки на Олімпіаді сьомі!

Українські біатлоністки на Олімпіаді сьомі!

Українські спортсменки, серед яких вихованки Тернопільського біатлону Олена Білосюк (Підгрушна) та Анастасія Мерушина, – сьомі в жіночій естафеті на Олімпіаді-2022

В олімпійському Пекіні-2022 біатлоністки розіграли медалі в жіночій естафеті, де українська команда у складі Ірини Петренко, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної, Олени Білосюк посіла високе 7-ме місце.

Після фінішу змагань своїми коментарями поділилась Анастасія Меркушина: «Безумовно, на кожну гонку налаштовуємося максимально. Навіть коли немає сил, треба боротися. Сьогодні хотіли змагатися за перші установки. Тактика була йти саме на них, закривати «нулі». Для досягнення високих результатів на трасі олімпійського Пекіна треба працювати, працювати й працювати».

«В сьогоднішній гонці Олена Білосюк для мене герой. Після тривалої ізоляції в Пекіні вона вийшла на старт й, як справжній боєць, зробила свою справу. Йшла до останнього! Браво», – додала біатлоністка.

Ось як описує перебіг гонки Федерація біатлону України:

«Стартовий доробок Ірини Петренко вийшов цілком упевненим. Два ідеальні вогневі рубежі виглядали дуже перспективно. Проте сьогодні вітер на стадіоні в Чжанцзякоу дозволяв стріляти точно, і великих провалів учасницям першого етапу вдалося уникнути. Таким чином, ще більшу роль у цій гонці грала швидкість на дистанції, а ось із цим у Іри були деякі проблеми. До закінчення свого відрізка Петренко поступилася 22 секундами і передала естафету 10-ю.Вперед вирвалися, нехай і лише на десяток секунд, три команди: Німеччина, Швеція та Італія, у яких класно розпочали естафету Ванесса Фогт, Лінн Перссон та – традиційно для гонок за команду – Ліза Віттоцці. Але в межах 32 секунд у гонці залишалася дюжина команд, у тому числі всі команди, які перед стартом розглядалися серед претендентів на медалі. А найдраматичнішою втратою гонки стала команда Швейцарії: Ірені Кадуріш стало погано на третьому колі, і спортсменку евакуювали з траси лише за допомогою нош.Юлія Джима на другому етапі відразу зі старту кинулася відігравати позиції у гонці та секунди відставання. Ось тільки зробити це з холодною головою не вийшло: вже стрільба лежачи покарала за погоню – лідер команди пішла на штрафне коло… Ситуація мало не повторилася на другому рубежі: чотири мішені Юля закрила дуже впевнено, а ось п’ята підкорилася лише за допомогою усіх трьох запасних патронів! У підсумку до середини естафети наша команда виявилася 12-ою з відставанням уже понад дві хвилини від лідерів.Компанію Джимі в ряду невдах етапу склали Дінара Алімбекова, яка також заробила коло штрафу в стійці, і Тіріл Екхофф, яка набігала 300 штрафних метрів! І якщо претензії білорусок на захист своєї перемоги чотирирічної давності спочатку виглядали не переконливо (в результаті фініш лише на 13-му місці), то Норвегія навіть після втрати Інгрід Тандреволд залишалася серед реальних претенденток на медалі.

До стрільби стоячи на другому етапі гонки…Анастасія Меркушина для відіграшу позицій команди увімкнула свій головний козир – скорострільність. На вогневому рубежі вона проявила себе бездоганно, ймовірно, краще за всіх учасниць гонки на чотирьох етапах! На дистанції, щоправда, Насті довелося трохи важче – можливо, позначився недостатній час для акліматизації, проведений у Чжанцзякоу. Проте, навіть поступаючись на трасі, Меркушина скоротила час відставання команди у гонці та підняла команду на восьму позицію!На цьому етапі боротьба за медалі значно ущільнилася. Світлана Миронова, яка лідирувала перед стійкою з напівхвилинною перевагою, заробила коло штрафу і випустила вперед не лише досвідчену Ханну Еберг, яка вивела Швецію на першу позицію, а й італійку Самуелу Комолу! Втім, три лідери йшли в межах 13 секунд, а через 37 секунд після шведки естафету передала і Франциска Пройсс – Німеччина також зберігала реальні шанси якщо не на перемогу, то точно – на комплект медалей.Перед останнім рубежем Ельвіра Еберг вигравала комфортні 25 секунд. Але, пам’ятаючи вчорашній подвиг Едуарда Латипова, вішати золоті медалі на шведок до закінчення стрільби було рано. Але ж віце-лідер жіночого Кубка світу такої вільності собі не дозволила! Ельвіра впевнено відпрацювала вогневий рубіж з одним запасним патроном і далі просто контролювала перевагу над представницею ОКР Уляною Нігматулліною на останньому колі. Після першого історичного естафетного золота Швеції в Пхенчхані, через чотири роки успіх чоловіків повторюють і шведські дівчата! Браво!ретя позиція Німеччини також не викликала особливих побоювань на четвертому етапі. Деніз Херрманн упевнено обійшла італійку Федеріку Санфіліппо і до своєї особистої золотої медалі на цих Іграх додала командну бронзу.

Було дуже цікаво спостерігати за відчайдушною боротьбою за подіум Марте Олсбю Ройселанд. До цього на третьому етапі Іда Лієн підтягла Норвегію на п’яту позицію, але відставання від подіуму було хвилинним. Проте лідер Кубка світу не опустила руки і боролася до останнього, в результаті відстала від Херрманн лише на 13 секунд. Але повторити успіх Кантена Фійона Майє, який завоював п’ять медалей у п’яти гонках Олімпіади, Олсбю Роселанд не зуміла.Олена Білосюк об’єктивно не могла змагатися з лідерами за швидкістю, і отже, щоб хоча б спробувати утримати завойоване партнерами по збірній, капітанові треба було точно відпрацювати на рубежі. І Олена теж відпрацювала бездоганно! Три з чотирьох українок обійшлися на стрільбі без запасних патронів!

Після стійки Білосюк навіть піднялася на сьому позицію, але слідом за нею йшла свіжа Люція Харватова, яка не мала за спиною тижневого «ув’язнення в ізоляції». Тим не менш, Олена включила характер, і хоча на середині заключного кола пропустила чешку вперед, на фінішній прямій зібрала всі невикористані на Олімпіаді сили – і обійшла суперницю!Збірна України – сьома! Дякую, дівчата! Враховуючи обставини, ми не чекали багато чого від цієї гонки, але ви знову змусили переживати за команду і битися разом серця сотень тисяч уболівальників. І окремий респект капітанові за невеликий спортивний подвиг.

У біатлонній програмі Олімпійських Ігор залишилося дві гонки із масовим стартом. Перша з них, чоловіча, відбудеться у Чжанцзякоу вже у п’ятницю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here