Головна Новини УБОЗівці затримали банду вимагачів

УБОЗівці затримали банду вимагачів

злочинСпівробітники Управління боротьби з організованою злочинність УМВС України в Тернопільській області затримали групу вимагачів, до складу якої входило вісім жителів Кременецького району. Зловмисників взяли під час передачі коштів. Організатор та його поплічники – арештовані.

Про це повідомили в  СЗГ УМВС України в Тернопільській області.

Правоохоронці вчасно втрутилися в антизаконну діяльність кременчан, адже хтозна, скільки б ще людей постраждали від вимагачів. Заслуга в цьому й самого потерпілого. Він, попри усі погрози та залякування кривдників, не побоявся звернутися до міліціонерів.

Почалося все з того, що найстарший з групи, працівник однієї з фірм, яка займається в Кременецькому районі пасажирськими перевезеннями, запримітив багатого клієнта. Молодий чоловік частенько користувався послугами таксі, завжди був при грошах. Про фінансове становище клієнта свідчив зовнішній вигляд та його будинок, до якого водію не раз доводилося під’їжджати. Своїми спостереженнями таксист поділився із молодшими колегами. Разом вони вирішили відібрати чужі гроші.

За розмовами послідували конкретні дії. Щоб зібрати більше інформації про молодого чоловіка, спільники скористалися Інтернетом. Благо для зловмисників у різноманітних соціальних мережах можна знайти все: від імені та домашньої адреси до кола знайомих та інтересів цікавої особи. А остаточний план збагачення у зловмисників визрів коли дізналися, що майбутня жертва саме продає авто. Цю обставину й використали, щоб заманити «клієнта» на зустріч.

Покупець і продавець домовилися зустрітися на нейтральній території. Щойно 22-річний хлопець там з’явився, вісім пар рук затисли його і силою заштовхали в автомобіль. Водій миттєво рушив з місця і зупинився лише тоді, коли були вже за межами населеного пункту поруч лісосмуги.

Потерпілого зловмисники прив’язали до дерева, після чого повідомили свої вимоги. 500 доларів – саме у стільки учасники банди оцінили здоров’я і спокій кременчанина та його рідних. Але словесні погрози на парубка не мали очікуваного впливу, відтак вимагачі перейшли до суттєвіших аргументів – силових, а для більшого ефекту використали биту. Результатом такого «діалогу» для потерпілого стали кілька переламаних кісток . Зрештою, парубок погодився заплатити мучителям, однак попросив короткої відстрочки, аби зібрати зазначену суму.

Далі в історію втрутилися тернопільські УБОЗівці, до яких кременчанин звернувся за допомогою. Першим і найважливішим завданням для міліціонерів був захист потерпілого та його рідних, для чого використали усі доступні засоби. Паралельно вживалися заходи для якнайшвидшого затримання зловмисників.

– Вимагачів затримали під час передачі грошей, – розповів заступник начальника управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області Василь Джиджора. – У них вилучили готівку, биту, декілька телефонів і два автомобіля, які вимагачі використовували для перевезення потерпілого.

Банді інкримінують частину 2 статті 189 Кримінального кодексу України – вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here