Головна Новини Туалетні незручності: учні школи на Тернопільщині користуються туалетом лише під час уроку

Туалетні незручності: учні школи на Тернопільщині користуються туалетом лише під час уроку

В спільноті Бучача  Олег Кулик підняв болюче питання для учнів ЗОШ № 2.  У школі є туалет яким учні можуть скористатися лише під час уроку. Що дивно, що питання постало аж тепер, і йде не від педагогічного колективу школи, а від батька учениці.

“Хотілося б розказати про дві болючі проблеми у Бучацькій ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів. Я, як батько двох діток (дівчаток), одна з яких навчається в п’ятому класі Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, а інша наступного року піде в перший клас цієї ж школи, боляче сприймаю слова доньки-п’ятикласниці про те, що вона не хоче навчатися у школі № 2, яка для мене є рідною, в якій я навчався 10 років та здобув атестат про повну загальну середню освіту. Донька віддає перевагу Бучацькому ліцею, що знаходиться на третьому поверсі її ж школи.
Причиною даної картини являється те, що дівчинка соромиться ходити у шкільний туалет, який не відповідає державним стандартам. Туалет обладнаний чашами генуя. Відсутність кабінок у туалетних кімнатах для старшокласників є порушенням державних санітарних норм, адже згідно пункту 7.5. “Державних санітарних правил і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів”, затверджених у 2001 році, унітази в туалетних кімнатах встановлюють для учнів навчальних закладів I ступеню – у відкритих кабінах, для учнів навчальних закладів II-III ступеню – в кабінах з дверима. У туалетах для дівчат одна кабіна повинна бути з дверима і замком, інші – з дверима висотою 1 м. Туалети для 1- 4 класів повинні бути обладнані дитячими унітазами.
Право на приватність – є базовим правом людини, а питання облаштування шкільного туалету – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності, адже шкільні туалети потенційно є простором шкільного цькування.
Зі слів моєї доньки, багато її однокласників та шкільних друзів не ходять до шкільних туалетів у школі № 2, а ті що йдуть, то намагаються це робити під час уроку, шляхом відпрошування у вчителя, оскільки в той момент велика ймовірність, що у шкільному туалеті вони будуть одні. Дехто із учнів при потребі на перерві старається скористатись шкільним туалетом Бучацького ліцею, який мені не вдалося побачити, проте учні відзиваються про нього позитивно.
Також хотілося б звернути увагу на те, що у Бучацькій ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів, якщо не помиляюся, вже два роки не працює шкільний дзвінок, який повідомляє діткам про початок та закінчення навчального уроку, що був виведений на гучномовці, які встановлені як по коридорах школи, так і на вулиці, а той, яким користується дирекція школи – являться дзвінком ручного типу, який багатьом діткам в силу тих чи інших обставин не вдається почути під час повідомлення про початок уроку, а це супроводжується запізненням.
Вважаю, що в основі вирішення даних проблем має бути проста філософія – школа має бути територією комфорту в першу чергу для дітей, а тому я вирішив письмово звернутися до начальника відділу освіти Бучацької РДА з проханням зреагувати на вказані мною проблемні питання та забезпечити їх усунення в найкоротші терміни, оскільки навчальний процес вже от-от розпочнеться. Впевнений, що дана проблема – це проблема не лише цієї школи” – пише Олег Кулик.

1 коментар

  1. хто таке затвердив в проекті ?
    притягнути відповідальних до відповідальності по всій строгості закону !!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here