Головна Новини Три роки – за вбивство інваліда

Три роки – за вбивство інваліда

У Ланівцях суд виніс вирок у резонансному злочині

У житті направду, як у байці Леоніда Глібова: «У сильного безсилий винен був завжди». Відтак і потерпає він частіше. Як це сталося наприкінці травня 2018 р. у Ланівцях, пише Номер 1

Того вечора інвалід 2 групи через поганий зір Сергій вийшов трохи пройтись та дорогою зустрів знайомих – Галину з Олексієм. Ті радо запропонували піти з ними у місцевий садок і на природі розпити пляшку оковитої. Чоловік погодився, відтак незабаром трійця розташувалася в альтанці. Щоправда, для цього довелося відсунути місцевого пияка, який мирно спав, притискаючи до грудей порожню «чвертку». Утім незабаром до нього приєднався і Сергій – через хворобу чоловік швидко сп’янів і собі примостився подрімати під лавочкою.

Прокинувся він від чужих голосів. Як згодом з’ясувалося, до компанії приєднався раніше судимий Василь зі знайомим, які вже добре напідпитку верталися з озера. Коли горілка скінчилася, Галина з супутником зібралися додому, натомість Васька схопив молодичку за руку й наказним голосом запропонував іти з ними.

«Відпусти її, нікуди вона з тобою не піде!» – вступився за знайому Сергій.

«Ти хто такий, щоби тут вказувати! – гримнув на нього Василь і, схопивши за грудки, поволік з альтанки: – Ходімо, поговоримо!»

Не встиг інвалід щось відповісти, як місцевий галабурдник двічі вдарив його ребром долоні по обличчю. Той упав, при цьому сильно вдарився потилицею об тверду землю.

«Чого вчепився до нього?» – вступився за Сергія Олексій. Проте, отримавши добряче по зубах, він зі стогоном повернувся до Галини. Тим часом Василь ще декілька разів ногою вдарив лежачого безпорадного чоловіка, розвернувся та почалапав десь у садок, а його такий самий п’яний дружбан – за ним.

Галина схилилася над Сергієм: «Дуже боляче? Давай я тобі допоможу дійти додому», – запропонувала вона.

Важко дихаючи і стогнучи, з величезним синцем на пів обличчя неповносправний чоловік ледве дійшов до гаражів, що у центрі містечка, де він любив подрімати у своїй комірчині, і безсило упав на матрац.

Тим часом п’яненька молодичка замість того, щоби викликати «швидку», спокійно пішла додому. Щоправда, вранці Галина одразу пішла до гаражів і, побачивши ледь теплого Сергія, зателефонувала до лікарні. Та коли приїхала бригада медиків, інвалід уже був мертвий. Як згодом встановила судово-медична експертиза, через закриту черепно-мозкову травму, отриману під час падіння на землю. До речі, також у потерпілого було зламано декілька ребер.

У Лановецькому районному суді Василь свою провину визнав повністю, але наполягав: убивати не хотів. Просто інвалід роздратував його, от він декілька разів і вдарив його. Відтак законодавець кваліфікував дії необережного вбивці як вбивство з необережності (ч.1 ст.119 КК України), а суд призначив покарання – 3 роки позбавлення волі. Як не дивно, рідні вбитого не наполягали на більш суворому покаранні.

З етичних міркувань імена всіх дійових осіб у публікації змінено.

Олена Густенко  

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here