Головна Новини “То всьо в моїх силах, я вже 15 років головою”: сільський голова...

“То всьо в моїх силах, я вже 15 років головою”: сільський голова з Тернопільщини вимага 80 тис. дол. в підприємця

Бережанський районний суд Тернопільської області призначив покарання колишньому голові Мшанецької сільради, який намагався заволодіти 80 тисячами доларів під час виділення землі під будівництво готелю.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 жовтня.

У 2015 році в село Мшанець прибув чоловік, який цікавився земельною ділянкою, на якій можна збудувати готель.

Як згодом виявилося, це був колишній співробітник внутрішніх справ, який звільнився з роботи за станом здоров’я і вирішив разом із товаришем зайнятися бізнесом. Готель мали збудувати попри дорогу, що веде Тернополя до Почаївської Лаври. У проект планували інвестувати кілька сотень тисяч доларів. Даючи показання у суді, колишній правоохоронець уточнив, що гроші вкладав би його партнер, сам він планував стати адміністратором готелю, але земля оформлялася на нього.

Вільних ділянок не знайшлося і голова сільради запропонував землю за межами села, якою він розпоряджатися не міг, але обіцяв допомогти вирішити питання у обласному держгеокадастрі.

Пропонувалося виділити безоплатно 2 гектари під селянське господарство учаснику АТО, а потім змінити цільове призначення під забудову.

«То є людина зам. начальника земельного відділу і він служив в АТО, він хоче пару доларів заробити, він візьме сам і поїде до нотаріуса і на вас перепише», — пояснював обвинувачений 

Спочатку голова сільради начебто просив по 100 доларів за сотку і за 2 гектари виходило 200 тисяч доларів, але потім погодився зменшити винагороду до 80.

«Та воно ще там пару доларів скинеться, та то питання в тому не стоїть, тільки щоб я щось заробив, хлопці», «розумієте 60 тисяч, хоть якихось 85, 90», «давайте 80 тисяч, ще добавите 20 тисяч », — говорив голова сільради, не знаючи, що розмову записують.

«То всьо в моїх силах, бо я вже 15 років головою… Ви можете не переживати ні за шо, ні за гроші… Я знаю шо я говорю, бо я роками тим займаюся…», — переконував він підприємця.

Обвинувачений пояснював, що частину коштів повинен передати службовим особам Держгеокадастру, які приймають рішення на користь підприємця і чекають на ці кошти й «позитивне вирішення» питання без цього неможливе.

Початково припускалося, що голова сільради вимагає кошти спільно з першим заступником Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, але останньому обвинувачення так і не висунули.

Голову села затримали після передачі 10 тисяч доларів і згодом в суді він стверджував, що тільки цю суму і мав отримати, а про більше мови не було. Він нібито узяв ці гроші за допомогу в оформленні документів, які будуть подаватися до Держгеокадастру.

У суді голова сільради провину визнав частково, не заперечував фактичні обставини, але не погоджувався з кваліфікацією, наполягав, що йдеться про зловживання впливом (ч.2 ст.369-2 ККУ). Строк кримінальної відповідальності за такий злочин вже минув і обвинувачений просив закрити справу за строками давності.
Як вважає суд, умислом обвинуваченого охоплювалося отримання 80 тисяч доларів лише на свою користь і ні з ким ділитися він не збирався. Суд не побачив доказів, що обвинувачений пропонував вплинути або фактично впливав на посадовців Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області. Тому підстав для перекваліфікації нема.

Суд відхиляє версію захисту про нібито існування між обвинуваченим та потерпілим цивільно-правових відносин, зокрема надання платних консультаційних послуг, оскільки доказів таких зобов’язань не надано.

Чоловіка визнали винним у замаху на шахрайство в особливо великих розмірах, підбурюванні до передачі хабара і зловживанні владою.

За сукупністю злочинів суд призначив 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна — будинків площею 53 кв. м. 349 кв. м., а також автомобіля Toyota Camry 1994 року випуску.

До набуття вироком законної сили обвинувачений залишається на свободі і може оскаржити судове рішення.

Прокурор не подав клопотання про застосування запобіжного заходу, тому суд не зміг призначити ніяких обмежувальних заходів. Востаннє запобіжний захід обирався цьому чоловікові у 2015 році, безпосередньо після затримання, у виді цілодобового домашнього арешту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here