Головна Новини Тонкі ниточки корупційного жмута на Тернопільщині

Тонкі ниточки корупційного жмута на Тернопільщині

взяткаПро корупційні тернопільські ниточки, котрим, як відомо, скільки б не витися… Гай-гай, коли це було! Давно-давно, коли і слово «корупція» мало хто знав, частіше – вживали набір інших слів – «злісні розкрадачі соціалістичної власності», а в часописах були рубрики «Слідами наших виступів» чи, скажімо, «Газета критикувала. Що зроблено?» і т.п.

І, скажу відверто, щось у тому було, коли на виступи газет реагували, нехай «по-партійному», патетично, але із досить часто із сумним фіналом для «антигероїв» публікацій. Тепер же, реакція на той чи інших критичний випуск досить часто залишається «поза зоною уваги» тих, хто мав би за своїм статусом реагувати на ту чи іншу критичну публікацію, тим більше – журналістське розслідування.

Тому, кожний «рух-реакція» влади, правоохоронних органів на тему, яку порушували журналісти – вважається, більше винятком із правил, ніж звичним явищем.

Так ось, постійні відвідувачі порталу напевно пам’ятають статтю «Золото Тернопільщини» про відверте розкрадання надр у Тернопільській області на мільйони гривень.

Видно з усього, контролюючі органи таки «відреагували» на цю публікацію. Ви думаєте, міліція чи прокуратура «пішла» названими адресами, де вантажівки мало не цілодобово вивозять природний камінь і пісок без дозволу робити це і викрила тих, хто налагодив незаконний видобуток і збут будівельних матеріалів? Ага, так вже і зараз…

Подивіться на це повідомлення http://zz.te.ua/pid-ternopolem-spijmaly-zlisnoho-rozkradacha/ обласної прокуратури. У ньому йдеться про одну із адрес, яка згадувалась у журналістському розслідуванні. Так ось, серед переліку незаконно діючих кар’єрів, із солідним незаконним виробництвом, в пильне прокурорське око впав аж один, але дуже «злісний розкрадач народного добра» який «організував незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення з піщаного кар’єру. Житель Тернопільського району за відсутності спеціального дозволу на користування надрами та гірничого відводу з території Застінківської ділянки пісковиків Товстолузької сільської ради Тернопільського району організував незаконне видобування близько 30 метрів кубічних каменю пісковику, який належить до корисних копалин загальнодержавного значення».

Ось така «реакція» на один із чисельних фактів, наведених у журналістському розслідуванні. Але хоча б це…

І ще про одне. Свого часу на нашому порталі були опубліковані матеріали журналістського розслідування за назвою «Перинатальний пшик із кримінальним душком у Тернополі».

Після кількамісячної мовчанки про ситуацію із оборудками під час реконструкції перинатального центру нарешті з’явилося повідомлення прес-служби обласної прокуратури. Суть його зводиться до того, що «службові особи підприємства та управління капітального будівництва обласної держадміністрації, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, внесли завідомо неправдиві дані в акти-приймання виконаних робіт з реконструкції приміщень обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина». Посадовці завищили вартість будівельних робіт на загальну суму 215 тисяч гривень». І далі йдеться про те, що прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо службових осіб будівельної фірми та управління ОДА за відповідними статтями КК України про зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення…

Обвинуваченим, згідно з санкцією інкримінованих злочинів, загрожує до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Це, звичайно добре, що нарешті названо конкретних осіб, (яким щось «загрожує»), замішаних в корупційних схемах під час реконструкції перинатального центру. Тільки, чому мовчить про все що трапилося, той, з чийого «благословення» підлеглі та однопартійці-регіонали-будівельники розпочали «перинатальні справи». Мова – про голову ОДА, який із самого початку був у курсі всіх справ, з чого починалась так звана «реконструкція».

Чи, може, як кажуть, «дружина Цезаря – поза підозрою». А Цезар?

От і виходить, що на Тернопільщині вряди-годи ніби й приходить кінець отим «корупційним ниточкам», що в’ються і ніяк не можуть перевитися. А з іншого, це ж тільки і про тонюсінькі «ниточки» й повідомляють прес-служби силових відомств Тернопільщини, про – «ниточки» із міцно скрученого, товстезного корупційного «канату», осердя якого – нечесні гроші, що осідають у кишенях держслужбовців, чиновників різного рангу, «дотичних» до кар’єрів, реконструкцій перинатальних центрів, і всього того, про що пише CorrupUA.

Василь Галицький

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here