Головна Новини ТНМУ посів перше місце серед медичних закладів вищої освіти у «Топ-200 Україна»

ТНМУ посів перше місце серед медичних закладів вищої освіти у «Топ-200 Україна»

Днями Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентували черговий шістнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2022».

Відповідно до результатів оцінювання, Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського посів 1-ше місце серед усіх медичних і фармацевтичних вишів нашої країни та 20-ту позицію серед 200 закладів вищої освіти України.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні і світі, яка зазнає глибинних змін, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну. До уваги бралися напрацювання міжнародної Конференцієї IREG 2020 (Beijing Conference: «University rankings in the time of uncertainty»), IREG 2021 (Джидда, Саудівська Аравія: «Effects of Rankings on Community and Society») та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

За інформацією проректора з наукової роботи ТНМУ Івана Кліща, порівняно з результатами 2021-го року, ТНМУ у цьому році піднявся на чотири сходинки вище серед усіх університетів і медичних, зокрема,; у 2020 році ТНМУ був третім серед медичних закладів вищої освіти та 25-им серед 200 українських вишів. У 2014 році – 14-м серед медичних і 113-м серед усіх вишів України.