Головна Новини Тернопіль – місто амфетаміну?

Тернопіль – місто амфетаміну?

Знали усі, як мовиться, і старий, і малий, зміст написів на будинках, крамницях, навіть державних та комунальних установах – «Телеграм». Це вказівка, як придбати наркотики – амфетамін, ціною 500 гривень за грам. Збувачі з минулої зими за гратами. Але час від часу місто стирає свіжі написи. Отже, є послідовники і збут амфетаміну не припинився?..

Наразі четверо осіб, серед яких, як стало відомо редакції, є студенти місцевого вишу, незабаром сядуть на лаву підсудних. Прес-служба прокуратури області повідомила, що обвинувальні акти стосовно організованої групи, що збувала наркотики через мережу «Телеграм», скеровано до суду. Чотирьом обвинуваченим інкримінують незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. А також – розміщення коштів, здобутих від незаконного обігу психотропних речовин, у банках, вчинені повторно, пише Свобода

Упродовж 2016-2017 років четверо молодиків (їх насправді було більше – у матеріалах справи значаться як невстановлені слідством особи) здійснювали збут психотропних речовин на території Тернополя через мережу Інтернет, шляхом прийняття замовлення у месенджерах “Telegram” та інших соцмережах і переказу грошей на банківські картки.

Організатором групи був тернополянин, який безпосередньо керував підготовкою і вчиненням злочинів, а також прихованням їх слідів. Він забезпечував функціонування мережевих ресурсів, платіжних інструментів, відкриття поточних карткових рахунків у банківських установах та заходи конспірації наркоторговців. Інші учасники групи, відповідно до розподілених між ними ролей, за допомогою Інтернет-сторінки у мобільному додатку “TELEGRAM” під ніком «Вкусные сладости» приймали замовлення на психотропні речовини, надавали клієнтам інформацію про наявність наркотичних засобів, їх вид, ціну, спосіб оплати та місця розташування тайників (закладок), безконтактно збували наркотичні засоби і психотропні речовини, зберігаючи їх за місцем проживання.

У ході досудового слідства під час обшуків за місцем проживання наркоторговців виявлено та вилучено грошові кошти у сумі близько 40 тисяч гривень, розфасовані пакети з амфетаміном, коноплею, ваги лабораторні та інші предмети.

Чому наркоторговцям так довго вдавалося вести незаконний бізнес? Здавалося б, гроші за амфетамін покупці сплачували не з рук у руки, а на банківські рахунки, а отже, за ними можна «вичислити» і власників. З’ясувалося, що банківські рахунки були відкриті на наркозалежних осіб, які нічого не знали про діяльність організованої групи. Скажімо, власницею кількох банківських карток виявилася наркоманка із Закарпаття.

«Бізнес» процвітав, бо, на жаль, є попит серед молоді на такі наркотики. Замовити порошок міг будь-хто, написавши за вказаною електронною адесою і заплативши гроші. Покупець невдовзі отримував повідомлення з місцем закладки. Згорток з наркотою ховали переважно між батареями опаленння у під’їздах багатоповерхових будинків. Бувало – у порожнині перил, у водостічних трубах, у ніжках лавок на дитячих майданчиках…

У матеріалах кримінального провадження задокументовано багато фактів торгівлі амфетаміном. Описано навіть випадки збуту у приміщенні студентського гуртожитку.

Самі обвинувачені та їхні адвокати зверталися з клопотаннями замінити утримання під вартою на більш м’який запобіжний захід – домашній арешт. Однак їхні клопотання суд не задовольнив.

Отже, незабаром у Тернопільському міськрайонному суді розпочнеться процес над тими, хто торгував наркотою, до того ж зухвало і цинічно глумився над містом, перетворивши його на суцільні закладки.

Ольга КУШНЕРИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here