Головна Новини Тернопільщина готова до опалювального сезону

Тернопільщина готова до опалювального сезону

Тернопільська область готова до опалювального сезону на 100% . Про це зазначила заступник начальника обласного управління житлово-комунального господарства і енергозбереження Софія Близнюк в ефірі програми «Актуально» на «Радіо Roks».

За її словами, рішення про початок опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування або районні державні адміністрації. За нормативно-правовими актами, підставою може стати середньодобова температура нижче 8 градусів упродовж трьох днів.

«В міру можливостей та наявних фінансів підготовлено 1310 котелень і 45 центральних теплових пунктів. Також замінено котли, проведено реконструкцію теплових мереж та водопостачання. Готові до опалювального сезону і підприємства краю. На всі заходи було витрачено близько 200 мільйонів гривень», – зазначила Софія Близнюк.

Також вона наголосила, що в області проводилися заходи з енергозбереження. Зокрема, утеплення будинків, перекриття дахів, заміни вікон, тощо. Усе це можливо завдяки спеціальній Урядовій програмі «Теплі кредити».

«Без енергоефективності та відновлювальних джерел енергії не обійтися. На Урядову програму «теплі кредити» в Україні виділили 400 млн. грн. Зокрема у 2018 році в Тернопільській області було видано 691 кредит на суму 22 млн. грн. Також діє обласна програма з підтримки заходів енергозбереження, завдяки якій можливе 12% відшкодування кредитів в «Укргазбанку» та «Ощадбанку». Нею встигли скористатися 27 ОСББ і 99 споживачів, які отримали відшкодування на суму близько 43 тисячі грн.», – наголосила Софія Близнюк.

Також вона зазначила, що для утримання в належному стані доріг та вулиць підприємствами житлово-комунальної галузі підготовлено 182 одиниці спецтехніки та заготовлено 22 тисячі тонн посипкового матеріалу. Окрім цього створено запас вугілля – майже 3 тисячі тонн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here