Головна Новини Тернопільські фахівці нагадують, як вберегтися від несправної ілюмінації

Тернопільські фахівці нагадують, як вберегтися від несправної ілюмінації

Фахівці Управління ВД ФССУ в Тернопільській області

нагадують, що тим, хто хоче користуватися ілюмінацією, варто спочатку прочитати про вимоги безпеки та електротравматизм

Зокрема, М.Лизуник, страховий експерт з охорони праці Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, зазначає, що нехтування вимогами нормативно-правових актів з охорони праці призводить до нещасних випадків. Причому при легковажній експлуатації електроінструменту вони, як правило, мають високий ступінь тяжкості.
В Україні зафіксовано нещасні випадки із смертельним наслідком, що сталися внаслідок незадовільної експлуатації електроінструменту, підіймальних пристроїв, механізмів в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.
Чітке дотримання інструкції з охорони праці (робота з переносним електроінструментом) – це основна запорука вашого життя і оточуючих. Важливо знати загальні положення:
• Незнімний гнучкий кабель електроінструменту І класу повинен мати жилу, яка з’єднує заземлювальний затискач електроінструменту із заземлювальним контактом штепсельної вилки.
• Забороняється експлуатація електроінструменту (кабелів – подовжувачів) з вичерпаним терміном експлуатації (періодичність перевірки 1 раз на 6 місяців).
• Довжина кабелю повинна бути такою, щоб не відбувалося його натягування і ослаблення контактів у штепсельному з’єднанні, оскільки це може призвести до короткого замикання на корпус електроінструмента. Необхідно вжити заходів щодо недопущення механічного пошкодження при його прокладанні на території будівельних майданчиків, виробничих приміщень чи інших територій, де проводять роботи.
• Забороняється підключення електроінструменту до мережі навішуванням захищених проводів або їх скручуванням.
• Штепсельні розетки на номінальні струми до 20 А, призначені для живлення переносного електроустаткування і ручного електроінструменту, що застосовуються поза приміщеннями, повинні бути обладнані пристроями захисного відключення (ПЗВ) зі струмом спрацювання не більше ніж 30 мА (або кожна розетка повинна живитися від індивідуального розподільного трансформатора з напругою не більше ніж 25 В).
• Вимикачі, рубильники та інші комутаційні електричні апарати, що застосовуються на відкритому повітрі або у вологих цехах, повинні бути у пожежовибухозахищеному виконанні.
• Для роботи з електроінструментом необхідно одягти передбачений нормами спецодяг, справні та перевірені засоби захисту, а в разі небезпеки пошкодження очей — захисні окуляри.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here