Головна Новини Тернопільські студенти отримали в подарунок 3D-принтер

Тернопільські студенти отримали в подарунок 3D-принтер

Тернопільський національний педагогічний університет став першим навчальним закладом області, який матиме 3D-принтер. З нагоди Міжнародного дня науки технічну новинку подарували фізико-математичному факультету нардепи від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна, Тарас Юрик, Ігор Побер та Микола Люшняк.

 

–         Ми вже давно мріяли про 3D-принтер, однак на придбання його не вистачало коштів, – зазначив декан фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка Мирон Громяк. – Це для нас дуже цінний подарунок. Адже завдяки йому ми зможемо вдосконалити свою роботу і втілити в життя цікаві ідеї наших студентів і викладачів. Він розширить і поглибить знання та можливості наших студентів.

 

Навчитися працювати з 3D-принтером і використовувати його можливості у у власних проектах зможуть і школярі з усієї області. Адже на базі факультету діє науковий «Stem-центр», який  реалізовує дієві ІТ-проекти та проводить значну роботу із студентською молоддю та обдарованими учнями  міста й області.

 

–         Сьогодні дуже важливо розвивати українську науку, – зазначив Олег Барна. – Тож ми вирішили зробити нашим студентам такий подарунок з нагоди Міжнародного дня науки. Цей принтер допомагатиме студентам навчатися, реалізовувати нові ідеї та досягати високого наукового рівня. І головне, щоб молодь з цим розумом та інтелектом залишалася в Україні і працювала у себе вдома.

 

Нардепи вручили декану фізико-математичного факультету сертифікат на придбання 3D-принтера. Вже до кінця тижня обладнання повинні доставити у навчальний заклад із столиці.

 

За словами Мирона Громяка, студенти й  викладачі вже з нетерпінням чекають на подарунок, адже мають на меті багато цікавих проектів. Зокрема, чимало магістерських робіт орієнтовані на застосування 3D-принтера. Зокрема, йдеться про відтворення вигляду замків Тернопільщини та створення їх моделей для розвитку туризму в області.