Головна Новини Тернопільські рибалки продовжують ризикувати життям на тонкій кризі

Тернопільські рибалки продовжують ризикувати життям на тонкій кризі

Взимку любителі зимової риболовлі, як і безтурботні діти, становлять, так звану, групу ризику. Адже саме вони найчастіше стають жертвами підступного тонкого льоду. Ось і сьогодні, легковажні рибалки, не зважаючи на небезпеку опинитися у крижаній воді, випробовують долю та виходять на тонку й вкрай небезпечну кригу. Її товщина сьогодні становить всього лише близько 5 см. Вони забувають, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того, аби піддавати ризику власне життя.

Управління ДСНС України у Тернопільській області звертає увагу населення на необхідність знати та виконувати правила перебування на льоду.
1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0): для одного пішохода – товщиною не менше 7 см; для групи людей – товщиною не менше 15 см, для масового катання на ковзанах – товщиною не менше 25 см.
2. Забороняється виходити на тонкий лід.
3. Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).
4. Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний – каламутний, малопрозорий і білий лід.
5. При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.
6. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.
7. Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.
8. Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.
9. Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, також в пригоді можуть стати й рятувальні шипи.
10. Ігри та вихід на незміцнілий лід можуть закінчитися непоправною трагедією! Батькам слід максимально посилити контроль за своїми дітьми, роз’яснити їм, що тонкий лід і холодна вода становлять смертельну небезпеку.
Громадяни, дотримуйтесь порад рятувальників та не наражайте себе на небезпеку!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here