Головна Новини Тернопільські освітяни пікетували кабмін

Тернопільські освітяни пікетували кабмін

????????????????????????????????????

Вчора, 1 листопада освітяни з Тернополя, Одеси, Херсону, Черкас, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Вінниці, Івано-Франківська, Львова, Рівного, Волинської та Київської областей брали участь у пікетуванні будівель уряду.

За словами учасників акції протесту, підвищенні тарифи та житлово-комунальних платежів стали для педагогів справжніми “драконівськими тарифами”, а ініціативи уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати більше принижують працівників освітньої сфери, заробітні плати яких мають прив’язку до І тарифного розряду, який залишився на тому ж рівні.

Освітяни зазначають, що наміри Кабінету Міністрів підвищити мінімальну заробітну плату удвічі – позитивний крок, разом з тим, наголошуючи на необхідності розмороження всієї ЄТС.

Окрім того, у профспілках наголошують, що педагоги – не жебраки і не повинні стояти в чергах за субсидіями.

“Субсидія ж має надаватися малозабезпеченим, непрацездатним категоріям населення: пенсіонерам, особам, які не можуть забезпечити себе роботою, одиноким матерям тощо. А вони – кваліфіковані працівники – не повинні ставати заручниками надвисоких тарифів на житлово-комунальні послуги. І розмір заробітної плати таких працівників має дозволяти забезпечувати потреби сім’ї, а не змушувати просити допомоги у держави”, – повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.

За підсумками пікетування, учасники акції прийняли резолюцію, в якій окреслили ряд вимог до уряду та парламенту.

Зокрема, освітяни вимагають від Кабінету Міністрів ввести мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги до відповідного підвищення розмірів заробітних плат, “розморозити” ЄТС, виконати вимоги ст. 62 закону “Про вищу освіту” щодо розміру академічної стипендії та кількості осіб, які її отримують та запровадити дієвий механізм індексації грошових доходів населення.

 

У свою чергу, від парламентарів освітяни вимагають передбачити видатки для “розмороження” ЄТС, затвердити при прийнятті Держбюджету на 2017 рік обсяг видатків на виплату академічних та соціальних стипендій відповідно до вимог закону “Про вищу освіту”, підвищити рівень пенсійного забезпечення удвічі, зняти обмеження на виплату пенсії працюючим пенсіонерам, скасувати віковий ценз для виходу на пенсію за вислугу років та скасувати поетапне підвищення стажу для виходу на пенсію за вислугу років тощо.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here