Головна Новини Тернопільських журналістів просять не допомагати іноземному агресору

Тернопільських журналістів просять не допомагати іноземному агресору

1394652246_0000033892-rossijskie-voenye-krymГолова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк звернувся до представників ЗМІ із проханням з розумінням відноситися до того стану в якому зараз перебуває Україна і закликав «До утримання від публікування, та поширення інформації яка може потрапляти, стосовно деяких заходів мобілізації. Зокрема, передислокації, які в тій чи іншій мірі відбуваються по території області. Тобто нам не потрібно добровільно в інтернеті чи іншиз ЗМІ поширювати інформацію хто куди в якій кількості переміщається. Тому що це фактично є безкоштовна допомога іноземному агресору. Який просто з Інтернету черпає те, що мав би здобувати за допомогою розвідки. Тому прощу це прийняти і зрозуміти, відносно того що не все потрібно поширювати зараз через свої засоби масової інформації».

В час, коли військова техніка пересувається країною, коли для військовослужбовців проводять ротацію в межах країни і фото відео матеріали моментально потрапляють в соціальні мережі, в інтернет-ЗМІ, ми звернулися за коментарем до військового історика, члена Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України, голови Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України Ігора Крочака, щоб він як фахівець роз’яснив наскільки шкідливо для України є розголошення місць дислокації і маршрутів пересування військової техніки.

«Зважаючи на скрутний час, який переживає наша Батьківщина у зв’язку з відвертою агресією наших сусідів є потреба звернути ся до усіх, хто в тій, чи іншій мірі задіяний у інформаційній сфері. Звертаємось до журналістів, блогерів, та взагалі, пересічних громадян, які на своїх сторінках у соцмережах подають інформацію про перебіг подій в Україні.

Ваша діяльність щодо донесення до громадян України своєчасної та об’єктивної інформації щодо подій у нашій державі є дуже важливою та потрібною. Проте, у зв’яжу із оголошенням часткової мобілізації, потрібно зважати на те, що з допомогою мережі Інтернет Ваші повідомлення, матеріали, фото-відеодокументи можуть переглядати і недруги України. Ми не закликаємо до обмеження доступу до об’єктивної інформації, але такі аспекти як чисельність, нумерація, укомплектованість військових підрозділів, маршрути їх пересування, а також прізвища командирів і начальників українського війська повинні, на нашу думку, публікуватися дозовано та обмежено, в залежності від конкретної необхідності.

Що це означає? Приміром, якщо представник прес-служби мінооборони оприлюднив ту, чи іншу інформацію,  вказавши у ній прізвища, кількісні дані, тощо, тоді поширення зазначених відомостей у статтях або дописах  буде доречним. Разом з тим, якщо вам випадково вдалося в денний або нічний час стати очевидцем пересувань чи маневрування вітчизняних військовослужбовців і військової техніки, то перш ніж викласти відео чи фото з відповідними коментарями потрібно добре подумати, як цю  інформацію подати, оскільки її можуть, і будуть використовувати наші супротивники. Звичайно ж, питання військової цензури є складними і вони важко співставляються із принципами відкритої журналістики, але навіть у найпередовіших демократичних державах світу: США, Великобританії, Франції та ін., інформація про пересування та боєготовність збройних сил має серйозні обмеження до її поширення. Крім того,  свідомі громадяни вільного світу, навіть і без нормативних обмежень, чітко розуміють питання важливості особистої самоцензури та здійснюють власну інформаційну діяльність із врахуванням інтересів безпеки  вітчизни» –  прокоментував Ігор Крочак

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here