Головна Новини Тернопільський суд відмовив у доступі до банківських карток Нагути та “Хеліксу”

Тернопільський суд відмовив у доступі до банківських карток Нагути та “Хеліксу”

Тернопільського міськрайонного суд відмовив у задовленні клопотання старшого слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю.

Як свідчить ухвала від 5 грудня, досудове слідство мало намір прослідкувати за рухом коштів на 16 банківських картках, які належать фігурантам фінансової піраміди TOB «Хелікс Кепітал Україна» (хмельничанин Дмитро Нагута і тернополяни Роман Фелик і Богдан Воронцов) і були вилучені під час обшуків.

Згідно з Єдиним реєстром досудових розслідувань, у вересні 2014 року Нагута створив організовану групу в яку увійшов сам та залучив до неї своїх знайомих Фелика і В, які від імені TOB «Хелікс Кепітал Україна» здійснюють свою діяльність на території Тернопільської області та інших областях України по залученню грошових коштів від фізичних осіб. Людям обіцяється отримання надприбутків, оскільки грошові кошти в подальшому начебто інвестуються в групу іноземних інвестиційних компаній, хоча насправді вказане товариство не набуло статусу фінансової установи, що не дозволяє здійснювати інвестиційну діяльність на території України.

Отримані шляхом обману кошти від фізичних осіб незаконно привласнюються службовими особами TOB «Хелікс Кепітал Україна» та в подальшому легалізуються шляхом придбання обєктів нерухомості. Відкрито кримінальне провадження №12016210010000181 від 18 січня 2016 року за ознаками ч.4 ст. 190 КК України (“Шахрайство”).

Разом з тим, суд вважає, що немає даних про те, що інформація про рух коштів по банківських рахунках та інші банківські документи мають значення для вказаного кримінального провадження, а, згідно з ч.3 ст. 214 КПК України здійснення досудового розслідування та, відповідно, проведення слідчих дій, до внесення відомостей до реєстру, або без такого внесення не допускається.

Як писав НГП, на початку грудня на Тернопільщині затримали трьох організаторів фінансової піраміди “Хелікс”, які ошукали людей на 2,7 млн грн. Один з них – з Хмельницького, ще двоє – з Тернополя. Пізніше Дмитра Нагуту випустили під заставу 5 млн грн.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, TOB «Хелікс Кепітал Україна» 22 вересня 2014 року заснували двоє хмельничан Дмитро і Тетяна Нагути. Керівником підприємства записана Світлана Курська.

Розмір статутного капіталу TOB «Хелікс Кепітал Україна» становить 20 млн. грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here