Головна Новини “Тернопільський молокозавод” повністю компенсує збитки потерпілим у ДТП

“Тернопільський молокозавод” повністю компенсує збитки потерпілим у ДТП

Апеляційний суд зобов’язав “Тернопільський молокозавод” повністю компенсувати потерпілим збитки, повідомили у Прес-службі Апеляційного суду Тернопільської області

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Тернопільської області задовольнила апеляційні скарги потерпілих Зоряни К. та її дочки Анастасії і неповнолітнього сина Анатолія К., а також частково апеляційну скаргу цивільного позивача Михайла З. на вирок Збаразького районного суду Тернопільської області від 21 вересня 2017 року.
Цим вироком 31-річного водія ПрАТ “Тернопільський молокозавод” Андрія М. визнано винним за ч.2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого) та засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права 2 роки керувати транспортними засобами. Оскільки обвинувачений утримує п’ятьох дітей, його звільнено від відбування покарання на підставі Закону України “Про амністію”.
Також суд частково задовольнив цивільні позови потерпілих, зобов’язавши ПрАТ “Тернопільський молокозавод” сплатити по 100 тис. грн. моральної шкоди Зоряні К. та Анастасії К. і 150 тис. грн. Анатолію К. та 70 тис. 320 грн. – цивільному позивачеві Михайлові З., власнику пошкодженого автобусу.
Як було встановлено судом, опівночі 1 червня 2016 р. Андрій М., керуючи технічно справним вантажним автомобілем “ДАФ” із завантаженою цистерною вагою 16 800 кг вертався з Кременця до Тернополя. На дорозі між селами Заруддя та Колодне Збаразького району Тернопільської області обвинувачений виїхав на зустрічну смугу і допустив зіткнення з автобусом “БАЗ”. У результаті ДТП водій автобусу Володимир К. загинув на місці.
В апеляційній скарзі вдова потерпілого Зоряна К. просила вирок суду змінити та стягнути з ПрАТ “Тернопільський молокозавод” 450 тис. грн. моральної шкоди, оскільки вона є інвалідом 3 групи і сама виховує двох дітей. Її донька та неповнолітній син також вважають, що визначений судом розмір відшкодувань не відповідає страждання, заподіяним їм смертю батька. Крім того, син просив збільшити Андрію М. покарання у частині позбавлення права керувати транспортними засобами до 3-х років.
Представник цивільного позивача Михайла З. вважає безпідставним висновок суду, що 200 тис. грн. завданих аварією збитків поверне страхова кампанія в межах страхового ліміту, тому в поданій апеляції просив стягнути з акціонерного товариства збитки у повному обсязі — 270 тис. 320 грн. оскільки.
Представник ПрАТ “Тернопільський молокозавод” з поданими апеляціями не погодився і просив направити справу на новий судовий розгляд у порядку цивільного судочинства.
Заслухавши суддю-доповідача, думку потерпілих, цивільного позивача та його адвоката, обвинуваченого Андрія М. і представника ПрАТ “Тернопільський молокозавод”, дослідивши матеріали справи, колегія суддів прийшла до переконання, що апеляції потерпілих підлягають до задоволення.
Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Шкода, заподіяна джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується власником джерела небезпеки, тобто транспортного засобу (ч.2 ст. 1187 ЦК України), якщо це сталось під час виконання працівником своїх трудових обов’язків (ч.1 ст.1172 ЦК України).
Враховуючи, що суд першої інстанції цих вимог не дотримався, колегія суддів Апеляційного суду Тернопільської області прийшла до переконання, що вирок Збаразького районного суду в цій частині слід змінити та стягнути з акціонерного товариства на користь дружини та дітей потерпілого по 450 тис. грн. моральної шкоди, а також 270 тис. 320 грн. матеріальної шкоди — власнику автобуса.