Головна Новини Тернопільська міська влада погрузає у кредитах

Тернопільська міська влада погрузає у кредитах

міська радаДозвіл на отримання 10 мільйонів євро кредиту від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку отримало на сесії КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Ці кошти планують інвестувати в реконструкцію та модернізацію інфраструктури теплопостачання в Тернополі. Крім того, з цією ж метою комунальне підприємство міськради отримає грант Партнерства з енергоефективності та Навколишнього середовища в Східній Європі у сумі 5 мільйонів євро.
Відсоткова ставка погашення кредиту становитиме 5 відсотків з можливістю зниження, яка залежить від суверенного кредитного рейтингу України, кредитного рейтингу міста та досягнення позичальником показників тарифів, зборів платежів, коефіцієнта обслуговування боргу, які б задовільняли Банк. Найменша можлива відсоткова ставка кредиту – 3,5%.
«Ми маємо можливість отримати 160 мільйонів гривень – з них третину становлять кошти, які не потрібно повертати – грант. На сьогоднішній день основні засоби КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» є зношеними, їхня залишкова вартість – близько 30 мільйонів гривень. Для такого великого підприємства з його потужностями це фактично мізер. Якщо не провести реконструкцію зараз, то через декілька років підприємству загрожують великі проблеми, що, безумовно, позначиться і на собівартості продукції, і на якості послуг, – зазначив заступник міського голови Владислав Стемковський. – На сьогоднішній день розроблене техніко-економічне обґрунтування, затверджене Радою директорів ЄБРР, грантовою радою, які готові надати нам кошти на реконструкцію та модернізацію системи теплопостачання в місті».
Розроблено і проект погашення кредиту, який буде додатком до угоди. Перші три роки для міськради триватимуть так звані кредитні канікули – згідно них платитимуть тільки відсотки без тіла кредиту. Саме за цей період підприємство почне отримувати економічну вигоду від вкладеної інвестиції. Наступні десять років повертатимуть кредит і відсотки.
У процесі реконструкції передбачається встановлення сонячних колекторів, теплового насосу, будівництво котельні на біомасі тощо. Оскільки 70% витрат КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» займає саме споживання газу, то перехід на альтернативні види палива дасть можливість зменшити споживання газу в 2,5 рази.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here