Головна Новини Тернопільська вчителька, що перехворіла на коронавірус, досі бореться із наслідками (Відео)

Тернопільська вчителька, що перехворіла на коронавірус, досі бореться із наслідками (Відео)

Висока температура, підтримка киснем і вся надія на лікарів. Тернополянка Лілія Роговська перехворіла коронавірусом. Сьогодні жінка дякує медикам, адже пригадує, її стан був дійсно важким.

Вчителька початкових класів Тернопільської ЗОШ №16 ім. В. Левицького Лілія Роговська розповіла, що у неї була двостороння пневмонія. Додалась, апатія та депресія, не було не лише апетиту, а й зовсім інтересу дожиття, Т1

Лілія Роговська каже, вперше відчула, що з нею щось не так на роботі, тоді ж і звернулась до свого сімейного лікаря.

Вже за кілька днів зник смак і нюх. Також захворіли мама і чоловік пані Лілії. Він був у важкому стані, лежав у лікарні. А от Лілія спершу лікувалась вдома, згодом, через ускладнення, довелось лягти в лікарню. Там вона провела два тижні. У медзакладі жінка лежала в палаті ще з трьома інфікованими. Усі були підключені до апаратів ШВЛ.

Пані Лілія каже, що лікували її, як і інших, за протоколом. Лікування, додає, було безкоштовним, але якщо були якісь побічні дії і треба було підтримати серцеву діяльність, то це вже оплачували самі.

Сьогодні жінка дякує, тим, хто боровся за її життя у лікарні і каже, досі відчуває наслідки хвороби – ускладнення торкнулись серця.

Саме такі наслідки після хвороби медики називають “постковідним синдромом”. Він характеризується тривалим нездужанням, головним болем, загальною втомою, болями у суглобах і м’язах. Це той етап перебігу коронавірусної хвороби, який медикам ще доведеться дослідити.

Сімейний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини №11 Марія Слободян зауважує, що іноді пацієнти потребують психологічного лікування. Їм потрібна підтримка та заспокоєння, адже справді коронавірус впливає на психоемоційний стан.

Марія Слободян каже, попри все, число хворих на COVID-19 зростає щодня.  Люди масово звертаються до сімейних лікарів зі скаргами на здоров’я та за консультаціями. Лікарка додає, загострення цієї ситуації спричиняє паніку серед населення і з будь-якими проявами ГРЗ люди звертаються до сімейного лікаря

Лікування COVID-19, кажуть медики, як і раніше, відбувається за звичною процедурою – легкі форми лікуються вдома. Допомагають гаряче пиття, вітамінотерапія, жарознижуючі препарати і симптоматична терапія.

Важливо не займатись самолікуванням, переконує Марія Слободян.  Постійно тримайте контакт зі своїм сімейним лікарем, який, за необхідності, призначатиме контрольні аналізи та корегувати лікування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here