Головна Новини Тернопілських роботодавців закликають офіційно влаштовувати працівників

Тернопілських роботодавців закликають офіційно влаштовувати працівників

Роботодавцям потрібно ґрунтовно задуматися над офіційним працевлаштуванням власних працівників, адже економічну вигоду від використання задекларованої праці та сплати усіх належних податків і зборів можуть відчути не лише роботодавці, а й працівники, котрі будуть соціально захищеними.
Адже не рідкісними на Тернопільщині стали випадки, коли працівники офіційно не оформлені на роботі. І коли, приміром, трапляється на виробництві нещасний випадок – працівник полишений сам на себе, адже законом він не захищений. Страхові виплати з Фонду соціального страхування України такій особі не передбачені, як і послуги медико-соціальної реабілітації. Бо особа вважається застрахованою, якщо вона працює на умовах трудового договору (контракту).

Фонд соціального страхування України здійснює для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання такі виплати:
1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;
5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.
Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.

Роботодавцям за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 КЗпП, передбачена відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного незадекларованого працівника, і в 2019 році вона зросла і становить 125 тис.190 грн, – інформує

Управління ВД ФССУ в Тернопільській області

1 коментар

  1. Я пенсіонер ,але чую від продавців ,які працюють в великих супермаркетах і жаліються на малі зарплати,за списання вкраденного покупцями ,змарнованих продуктів і багато іншого ,вираховують з іхньої зарплати. Частину грошей досих пір видають в конверта і надалі. Це стосується в великих супермаркетах! Мають бути таємні контролі ,перевірки, щоб доказати правопорушення. Тоді буде порядок всюди! Якщо продавці постійно змінюються,це свідчить про погані(неналежні) умови праці! Я в тім,вам і без мене все відомо. Було би бажання навести порядок в країні,адже це можливо!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here