Минулого року влада міста вкотре прийняла рішення про демонтаж пам’ятника літаку у Тернополі. Стосовно цього роками точаться чимало суперечок. Минулоріч тернополяни навіть склали петицію з проханням не демонтувати, а реставрувати літак. Проте міська рада у своєму рішенні виявилась непохитною. Адже, як заявив Леонід Бицюра цей памятник не несе жодної істричної цінності для Тернополя.

 

“Він випускався – це кінець 40-х – початок 50-х, він не приймав участі у боях не тільки за Тернопіль, але й у боях Другої світової війни. Власне, цей пам’ятний знак був споруджений у 72-му році. Була така хвиля спорудження монументальних знаків по всьому Радянському Союзі. Вони були доволі типовими. Подібні пам’ятні знаки є у багатьох українських містах, зокрема, наприклад, Броварах. Тому, радянський літак МІГ-17 з часом знімуть і передадуть в музей.


Тоді організували конкурс ідей на створення на існуючій бетонній основі нової і більш сучасної фігури. Ті, хто має своє бачення, мають можливість представити його”.

Недавно відомий у Тернополі краєзнавець, екскурсовод, музикант  Тарас Циклиняк показав у ФБ світлини можливих варіантів пам’ятника.

 
Категорії: Новини

Теги: ,,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: