Головна Новини Тернополяни ризикують отруїтися чадним газом через індивідуальне опалення

Тернополяни ризикують отруїтися чадним газом через індивідуальне опалення

Святослав Павлюк, керівник проекту “Угода мерів – Схід”, експерт з питань енергоефективності, побувавши у Тернополі був шокований тим, як тернополяни наражають на небезпеку своє життя через індивідуальне опалення.

“Минулими вихідними проносила мене доля через Тернопіль, а це місто моєї улюбленої фантастичної проблеми з опаленням, масштабів якої в інших містах я не бачив. Це коли половина будинку по міста на централізованому опаленні, друга – на індивідуальному. Індивідуальні котли за попередні десятиліття малодослідженим чином прописалися в квартирах, а оскільки вентиляційних каналів будинки не передбачали, то вихлопні труби гордо стирчать зі стін просто під вікнами сусідів. Як це розгребе нинішня мерія – я поки маю обмежене розуміння, але буде скучно точно не буде. В міру сил і можливостей хочу помогти містам поясити мешканцям – чому такий спосіб опалення – не просто поганий, а загрозливий і чому в багатоповерхівках не можна виводити вихлопну трубу на фасад.
Так от.
Газ це така зараза, яка згорає без видимого диму і запаху, але горить добре і залишає по собі спалені гази. Дим цей буває різний – умовно малошкідливий ( СО2 і окиси всіх домішків) і смертельно отруйний (СО), але людське око не бачить ні того ні другого. Я давно полював на фото тепловізійної картинки вихлопу спалених газів, але все не вдавалося її впіймати – через спектральні особливості цивільних тепловізорів хмарку видно кілька секунд і потім вона зміщується інший діапазон і стає невидимкою.

Мені пощастило – я стояв під трубою котла з включеним тепловізором в момент, коли він включився і хмарка засвітилася, а я встиг зробити кілька унікальних кадрів.

На фото було чітко видно – при запуску котла струмінь спалених газів відлітає на метр-півтори від фасаду, а тоді починає підніматися догори – і повертається до стіни, своєрідно налипає на неї і вже піднімається в небо практично по стіні.
Що це означає? – весь будинок постійно знаходиться в хмарі викидів спаленого газу. Ці гази заходять через відкриті вікна і фасадні вентканали до квартир. Люди в будинках постійно дихають повітрям, в якому є значна частка диму від їх власних котлів. І добре, якщо в тих димах небагато чадного газу – монооксиду вуглецю – який є сильною отрутою. При тому, що в квартирах не з’явилося систем допливу повітря, а вікна або герметичні, або заклеєні – я переконаний, що частка чадного газу в вихлопі є значно вищою, ніж мала б бути. Не здивуюся, якщо мешканців будинку болить голова, вони відчувають запаморочення і нудоту.
Я недавно писав про те, як у Львові від чадного газу в квартирах загинули 4 людини за тиждень.

До чого це все? Найдорожчим в нашому житті є власне життя – наше і близьких. В Україні традиційно не надається уваги якості повітря яким ми дихаємо і ризикам здоров’ю від поганої вентиляції. Газ в будинку і газові прилади – величезний ризик життю – свого і сусідів, тим більше, що багатоповерхівки не проектувалися на індивідуальні котли. Рахунки за тепло можна зменшити і іншим способом – утепливши будинок і модернізувавши систему централізованого опалення.
Покажіть ці фото людям, які живуть в будинках з такими трубами по фасадах. Хай живуть довго і здорово”

1 коментар

  1. На даному фото ніякої “хмари” з газів не видно. І взагалі, при згоранні природного газу в котлі чадний газ СО не утворюється зовсім, або його дуже мало. Це по-перше. По-друге, кількість викидених газів незначна (приблизно 10 куб. метрів за годину). Питання шкідливості індивідуальних котлів було зняте ще на початку 2000-х. Зате прослідковується бажання автора обгрунтувати недавню урядову заборону індивідуального опалення. У мене враження, що люди , які її готували, самі не бачили такого котла, а тільки читали статтю пана Павлюка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here