Головна Новини Тернополянин хотів продати термос цезію?

Тернополянин хотів продати термос цезію?

imagesПрокуратура міста Тернополя підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні, розслідуваному стосовно тернополянина, який намагався продати звичайний харчовий термос під виглядом контейнера з радіоактивним цезієм за 5 000 Євро.

Встановлено, що обвинувачений, дізнавшись з мережі Інтернет інформацію про радіоактивну речовину цезій та її ринкову вартість, вирішив підробити цей хімічний елемент та продати знайомому іноземцю.

Після отримання підтвердження з боку покупця про намір придбати «товар», зловмисник взяв звичайний харчовий термос циліндричної форми та пофарбував його у сріблястий колір. За допомогою комп’ютера та кольорового принтера він виготовив наклейку з умовним позначенням радіоактивних речовин та наклеїв її на бік термоса.

Виготовлений контейнер, в якому знаходився контрольний елемент від дозиметру ДП-5Б вагою 2 гр., чоловік оцінив у 5 000 Євро.

Правоохоронці затримали тернополянина у момент передачі «товару» покупцю.

За даним фактом розслідувано кримінальне провадження та прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за ч.1. ст.14 (готування до злочину) та ч.2. ст.190 (шахрайство) КК України.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду обвинуваченого засуджено за вчинення зазначеного злочину до 2 років обмеження волі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here