Головна Новини Сума збитків і кількість потерпілих від Helix зростає щодня

Сума збитків і кількість потерпілих від Helix зростає щодня

Кримінальну справу стосовно керівників фінансової піраміди «Хелікс» в Тернопільському обласному управлінні поліції порушили ще у січні цього року. Та затримати їх вдалося тільки тепер. За останні два дні до поліції звернулося майже два десятки людей, яким не виплачували дивіденди і не повертали вкладені кошти. Таким чином сума завданих збитків зросла ще на 1,5 мільйона гривень.

  • На час реалізації було 17 потерпілих на 3 мільйони гривень збитків, – розповів Олександр Богомол, начальник ГНПУ в Тернопільській області. – Розслідування проводять слідчі нашого управління, супровід здійсню СБУ, а нагляд – прокуратура області. Було проведено багато обшуків, затримано троє осіб в порядку статті 208 КПУ і взяті під варту. За останні два дні надійшло близько 20 заяв від громадян, які також були ошукані злочинцями. Ми готувалися до реалізації досить довго. Місяць часу не могли затримати їх, тому що треба було, щоб всі три учасника піраміди були одночасно в Україні. Було проведено ряд обшуків у Києві, Хмельницькому за місяцями проживання злочинців, вилучено значні суми коштів, автомобілі, банківські картки. На всі рахунки по банківських картках, а їх приблизно три десятки, накладено арешт. Поки не можу озвучити суму, яка є на цих рахунках і фізичних осіб, і підприємства, тому що дані ще уточнюються, але найближчим часом будемо мати ці дані і зможемо їх повідомити. Накладено арешт на дві квартири у Києві, одну у Ковелі та Хмельницькому, на два будинки у Хмельницькому, автомобілі «Каділак», «Бенклі», «Мерседес», «Вольцваген транспортер», грошові кошти у валюті і гривнях, ноутбуки. Потерпілим є на що надіятись, тому закликаю їх звертатися якомога швидше до поліції. Через два-три місяці, щоб не затягувати розслідування, хочемо передати справу до суду для того, щоб потерпілі мали можливість компенсувати свої втрати.

Шостого грудня керівника ТОВ «Хелікс Кепітал Україна» випустили під заставу у 5 мільйонів гривень, визначених судом. Зараз він перебуває у Києві, проводяться заходи по фіксації електронного засобу контролю для того, щоб можна було контролювати його переміщення. Двоє інших підозрюваних перебувають під вартою. 2,5 мільйони і мільйон гривень, визначених заставою, за них не внесені.

  • Щодо керівника «Хеліксу», то паспорта закордонні у нього забрані, інформація на прикордонну службу передана, – зазначив Олександр Богомол. – Згідно рішення суду у випадку звільнення під заставу до нього повинен бути застосований електронний засіб контролю. 6 грудня працівники СБУ разом зі слідчим Нацполіції та підозрюваним виїхали у Київ. За місцем його проживання зараз проводяться заходи, щоб застосувати електронний засіб контролю. В тому райвідділі , до якого належить його район проживання таких засобів немає. Ставимо питання, щоб їх знайти у сусідніх райвідділах або Головному управлінні Нацполіції Києва. У будь-якому разі електронний засіб контролю буде застосований.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here