Головна Новини Суд оштрафував солдата за розпиття алкоголю у військовій частині під час воєнного...

Суд оштрафував солдата за розпиття алкоголю у військовій частині під час воєнного стану

Тернопільський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу Ярослава М. на постанову Бережанського районного суду від 23 травня 2022 року, якою його визнано винним у вчинені правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 10 діб арешту з триманням на гауптвахті.

            Як встановлено судом, 20 травня 2022 року, по обіді солдат ремонтного взводу військової частини N Ярослав М. під час дії в Україні особливого періоду вживав алкогольні напої. Тобто вчинив адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-29 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу від 215 до 285 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від 7 до 10 діб.

            Не погодившись із судовим рішенням в частині призначеного покарання, Ярослав М. подав апеляційну скаргу та просив постанову місцевого суду змінити, призначивши йому штраф. Вказав, що суд першої інстанції призначив йому найбільш суворе покарання й не врахував його щире каяття і те, що він уперше притягується до адміністративної відповідальності.

            У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду суддя, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, керуючись практикою Європейського суду з прав людини та Верховного Суду України, прийшов до висновку про можливість застосування до Ярослава М. альтернативної міру покарання у вигляді штрафу в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 тис. 655 грн. В іншому постанову місцевого суду залишено без змін. Штраф правопорушник повинен сплатити не пізніше, ніж через 15 днів із дня вручення постанови суду в будь-якій установі банку України.

                        Пресслужба Тернопільського апеляційного суду