Головна Новини Суд визнав законним перехід вірян з Московського в Київський патріархат

Суд визнав законним перехід вірян з Московського в Київський патріархат

Як стало відомо, 2 червня 2016 року Львівський апеляційний адміністративний суд визнав законним розпорядження голови Тернопільської ОДА щодо перереєстрації статуту УПЦ-МП с.Колосова Кременецького району на статут Української православної церкви Київського патріархату.

Цього ж дня, вже Львівський апеляційний господарський суд, визнав незаконною передачу храму св.Іоанна Богослова в с.Колосова у власність УПЦ. Відповідно до рішення суду, розпорядником культової споруди визнано Тернопільську обласну державну адміністрацію, яка вправі надати згаданий храм у почергове користування громадам УПЦ та УПЦ-КП.

Зазначені рішення судів, дозволяють громаді УПЦ-КП с.Колосова продовжити реєстрацію власного статуту та фактично ліквідовують парафію УПЦ у даному населеному пункті. Після отримання рішення судів громада УПЦ-КП вправі на законних підставах зайняти культову споруду. Таким чином, вказані судові рішення фактично створюють прецедент і відкривають шляхи для правового врегулювання ситуації в С.Колосова та інших міжконфесійних конфліктів довкола переходів громад УПЦ-МП в Київський патріархат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here