![a579770016ca249468f7841b5c7b2ea3_XL](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2023/05/a579770016ca249468f7841b5c7b2ea3_XL-640x461.jpg)
Тернополянка Орися Масна служить на передовій у складі добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри», які щодня допомагають на передовій тим, хто потребує цього найбільше.
У добровольчий медичний батальйон Орися вступила наприкінці травня. З початком повномасштабної війни дівчина волонтерила у Львові. Допомагала біженцями, потім – пораненим у військовому госпіталі. В той самий час повторювала тактичну медицину. Каже, що знала, що піде медиком на фронт, пишуть Тернополяни.
Зараз Орися з екіпажем перебуває безпосередньо на передовій.
«Я планую тут бути й надалі, до перемоги. Госпітальєри не є тиловим батальйоном, ми базуємось в гарячих точках, щоб швидко евакуйовувати поранених у лікарню», – розповідає Орися.
![](https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/ucu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/07/292926466_2296426757179391_8869764294731909496_n.jpeg)
“Завдання нашого екіпажу стабілізувати поранених та найшвидше евакуювати їх у госпіталь для надання професійної медичної допомоги, – відзначає Орися. – У моїй роботі найбільше мене мотивує одне – зберегти життя тих, хто його віддає безпосередньо на полі бою. Якщо в мою країну зайшли непрошені гості, я не можу сидіти і дивитись, як вони там «гостюють».
![](https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/ucu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/07/photo_2022-07-13_14-03-30.jpg)
Дівчина розповіла, що на передовій важко з елементарними зручностями, але це все немає значення, коли рятуєш життя людй.
“Якщо про матеріальне, то – зв‘язок, вода, світло. Але це все не так важливо, як прив‘язка до людей, з якими я стаю як рідна. Ми є побратимами та посестрами. Тут ми разом сміємось, тренуємось, воюємо, а завтра цією людини може не стати. Стараюся про це не думати”, – підсумовує Орися.