Головна Новини Студенти ТДМУ вчилися бути інструкторами з надання домедичної допомоги

Студенти ТДМУ вчилися бути інструкторами з надання домедичної допомоги

DSC_0847Упродовж трьох днів, 21-23 листопада, студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського навчалися бути інструкторами з надання домедичної допомоги. Їхні практичні навички та вміння вдосконалював голова правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги», кандидат медичних наук, докторант кафедри медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, інструктор Європейської Ради Реанімації Віталій Крилюк.

«Ваші студенти дуже ініціативні та активні. Саме вони запропонували, аби їм провели курс з надання домедичної допомоги з елементами викладацької діяльності. На завершенні цього навчального блоку вони отримали сертифікати «Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги». Загалом нашою метою є впровадження кращих світових стандартів і методів викладання в українську систему охорони здоров’я. В подальшому ми плануємо реалізувати пілотний проект в Тернопільській області на базі медичного університету з підготовки кваліфікованих і сертифікованих інструкторів. Саме вони в подальшому будуть навчати своїх колег-студентів і учнів загальноосвітніх шкіл азам домедичної допомоги. Уже на наступних заняттях ми розширимо тематику – надання допомоги під час різних травм, основи тактичної медицини», – розповів Віталій Крилюк.

Він також відзначив і належний рівень забезпечення навчально-тренінгового центру при навчально-науковому інституті медсестринства ТДМУ. Віталій Крилюк наголосив на тому, що в Україні загалом спостерігається низький рівень володіння навичками надання першої домедичної допомоги. Тому, на його думку, варто готувати інструкторів, які виконуватимуть соціальну місію із розповсюдження знань і навичок у суспільстві. Адже, чим більше люди володіють вміннями надати першу допомогу чи адекватно оцінити стан хворого або потерпілого під час виклику бригади «швидкої допомоги», тим більше шансів є для порятунку життя. В сьогоднішніх умовах російської агресії ці навички стають вкрай актуальними.

«У Тернопільському державному медичному університеті є всі умови, аби впроваджувати таку практику на постійній основі. Для цього тут діє добре оснащений центр, є достатня кількість фахівців, які готові максимально долучатися, і чимале бажання у студентів вдосконалюватися. Відповідно у лютому наступного року плануємо за допомогою ТДМУ провести сертифікований курс навчання з надання допомоги під час травм за міжнародною програмою та сертифікований курс з тактичної медицини ТССС, – продовжив Віталій Крилюк. – Покладаю чималу надію на студентство, адже це та активна частина суспільства, яка може багато зробити. Загалом підготовка студентів Тернопільського державного медичного університету на високому рівні. Окрім того, завдяки активній діяльності кафедри медицини катастроф і військової медицини поставлена на належному рівні, є постійні практичні відпрацювання і спільні навчання».

Студентка другого курсу медичного факультету Вікторія Охотницька зазначила, що заняття їй дуже подобаються, адже вона має можливість пройти практичні тренінги, отримати нову інформацію, почерпнути багато цінного. «Для медиків людське життя є найважливішим і найціннішим. Ми повинні вміти рятувати його у будь-яких ситуаціях. Нас готують як інструкторів, завдяки чому матимемо можливість в подальшому працювати з учнями старших класів і студентами молодших курсів».

Тарас Мороз, який навчається на другому курсі медичного факультету, зауважив, що навички і вміння з надання першої домедичної допомоги потребують постійного вдосконалення. «Закінчивши медичний коледж і тепер будучи студентом медичного університету, я вмію надати допомогу, але бачу необхідність у повторенні і вдосконаленні. Ми не застраховані від виникнення екстрених випадків навіть у мирному житті. Медики ж несуть відповідальність за своєчасну і правильно надану медичну допомогу, тому повинні бути готовими до будь-яких ситуацій. Вважаю, що навичками надання першої допомоги повинні володіти студенти медичних навчальних закладів. Ми ще й отримали можливість передавати ці знання цивільному населенню без медичної освіти. Такі вміння можуть зберегти багато життів», – підсумував юнак.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here