Головна Новини Старенька бабуся рятуючи внука від тюрми, втратила 20 тисяч гривень

Старенька бабуся рятуючи внука від тюрми, втратила 20 тисяч гривень

“Ваш син у поліції” — про шахрайську схему з такою назвою знають чи не усі громадяни. Незважаючи на чималу кількість різноманітних застережень, люди продовжують віддавати свої заощадження пройдисвітам.
Схема проста й водночас дієва. До громадян телефонують невідомі, які представляються родичем або поліцейським. Як показує практика, додзвонювач повідомляє про те що родич причетний до злочину, на кшталт зберігав наркотики, вчинив дорожньо-транспортну пригоду з фатальними наслідками й за це йому загрожує кримінал.
Після цього слухавку може взяти інший аферист й сказати «Я в халепі, допоможи». Зазвичай співрозмовник говорить не чітко, аби стурбовані громадяни перепитали й напевне сказали ім’я родича. Вже завдяки цій інформації аферист може маніпулювати жертвою.
Далі розмову продовжує псевдополіцейський, який пропонує вирішити ситуацію – заплативши чималі кошти, що й роблять жертви. В схвильованому стані, краяни не думають задавати чіткі питання, які б стосувалися родичів, аби перевірити достовірність інформації.
Від такого роду злочину потерпіла й 89-річна тернополянка. Про подію повідомив онук, якого намагалася врятувати старенька.  За словами потерпілої на стаціонарний телефон зателефонував  невідомий, який запевнив пенсіонерку, що її онук винуватиць ДТП й тепер йому загрожує кримінал. Аби уникнути відповідальності треба заплатити 20000 гривень. Жінка погодилася й вже через деякий час на її порозі стояв невідомий чоловіком, якому вона передала готівку.
Через пів години ошукана старенька зв’язалася з онуком, який спростував інформацію, яку їй повідомили. За допомогою звернулися до правоохоронців.
За фактом шахрайства поліцейські відкрили кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 190 ККУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here