Головна Новини Спалах вірусного гепатиту А зафіксовано у Тернопільській області

Спалах вірусного гепатиту А зафіксовано у Тернопільській області

Головне Управління Держсанепідслужби в Тернопільській області повідомляє про спалах захворювання на вірусний гепатит А серед учнів Тернопільського вищого професійного училища № 4. Захворіло 5 осіб, із них 4 – дітей, які навчаються у одній групі та проживають в одному блоці гуртожитку училища.
Перший випадок захворювання зареєстровано ще 02 грудня 2015 року, останній – 29 січня 2016 року. Усіх хворих з попереднім діагнозом «Вірусний гепатит А» було госпіталізовано у інфекційні відділення районних лікарень та ТМДКЛ (за місцем проживання). Лабораторно підтверджений діагноз у 2 хворих (методом ПЛР).
На сьогоднішній день на стаціонарному лікуванні залишається 2 учнів.
У ході епідрозслідування – при зборі епіданамнезу, за даними лабораторних досліджень (зразки питної води, змиви з предметів побуту, обстеження контактних), підтверджені факти порушення правил особистої гігієни у побуті та при зберіганні та вживанні харчових продуктів. Відповідно шляхами передачі стали фекально-оральний та контактно-побутовий, що власне характерно для даної кишкової інфекції.
У приміщеннях, де перебували хворі ( навчальний корпус училища, житлові кімнати та побутові приміщення гуртожитку) спеціалістами відділення дезінфектології ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проведено заключну дезінфекцію.
Робота у вогнищі продовжується – за контактними (учнями, персоналом училища) ведеться медичне спостереження, проводяться дослідження на біохімічні показники крові, Рекомендовано контактним прийом імуномоделюючих медикаментозних препаратів, проведення силами персоналу училища щоденної поточної дезінфекції (вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів) у приміщеннях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here