Головна Новини Соціологи назвали причини трудової міграції жителів Тернопільщини за кордон

Соціологи назвали причини трудової міграції жителів Тернопільщини за кордон

Тема трудової міграції гостро нависла над Тернопільщиною.  Адже за кордон виїжджають найкращі фахівці краю. Натомість, на робочих місцях працюють люди передпенсійного віку. Що ж спонукає жителів Тернопільщини, та й решти регіонів країни їхати в світи дізнавалися HeadHunter Україна.

У результаті проведених соціологічних опитувань, соціологи з’ясували, що 92% із опитаних мають велике бажання працювати за кордоном. Причому  найбажаніші країни для українців – це Німеччина, США, Канада, Польща та Чехія.

Цікавим є також і те, що кожен шостий із опитаних лише виявляє бажання працювати в інших країнах світу, проте не вжив для цього нічого. Інші, більш наполегливі, зокрема і тернополяни, заздалегідь готуються до виїзду за кордон. Вони вивчають мову, моніторять оголошення про працевлаштування, виготовляють відповідні документи.

Цілі трудової міграції відрізняються. 37% зазначили, що насамперед хочуть заробити грошей, працюючи у іншій країні. Ще третина розраховують згодом там залишитися. Майже кожен п’ятий охочий розглядає роботу за кордоном як цікавий життєвий досвід. Серед інших цілей фігурували: можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.

Багато хто готовий іти на компроміси щодо працевлаштування за кордоном. Так, 65% зазначили, що готові працювати не за фахом. Додатково навчатися заради роботи за кордоном готові більше ніж половина опитаних (55%). Більше третини респондентів повідомили, що готові працювати й на нижчій посаді, аби в іншій країні. Серед інших варіантів компромісів респонденти зазначали, що можуть працювати по 12 годин на день, отримувати меншу зарплату, відкласти плани зі створення сім’ї, жити у менш хороших умовах (гуртожитках, маленьких квартирах, знімати з кимось тощо).

Як бачимо, жителі Тернопільщини  заради хорошого заробітку, або ж проживання в іншій країні готові пожертвувати багато чим, головне, що зрештою ці жертви були оправданими.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here