Понад півроку лікарі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру обстежують пацієнтів у новому ендоскопічному кабінеті, обладнання у який в грудні минулого року закупила тернопільська будівельна компанія «Креатор-Буд». Онкологічні захворювання на першій і другій стадіях практично виліковні, головне — вчасно виявити проблему. Далі патологічні утворення можна прогнозувати, а також піддавати різним методам лікування: хіміотерапії, променевій терапії, гормональній терапії, оперативному лікуванню.
Лікар-ендоскопіст Лілія Семенюк зазначає, що працювати стало зручніше, на обстеження приходить більше людей, а патологію можна виявити на ранніх стадіях, відтак значно збільшились шанси врятувати хворих.
— Близько 200 людей пройшли обстеження кишківника, понад 600 людей —  гастроскопію — обстеження слизової стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.  Також півтисячі людей пройшли маніпуляції із забору матеріалу на дослідження, — розповідає Лілія Семенюк.

В порівнянні з минулим роком, на обстеження кишківника прийшло вдвічі більше людей. Також лікарі провели вдвічі більше маніпуляцій із забору матеріалу, ніж це було у першому півріччі минулого року. Частково, каже лікарка, це пов’язано з тим, що про важливість вчасної діагностики розповідали ЗМІ. І, звісно, працювати на новому обладнанні приємніше і для лікарів, і обстеження комфортніші для пацієнтів.

Проблема з застарілим обладнанням була в онкодиспансері не один рік. Минулого року керівництво диспансеру звернулося за допомогою до благодійників, адже вартісне обладнання купити за державний кошт було нереально. Тоді на  прохання відгукнувся директор будівельної компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда.  Нове обладнання та необхідні медикаменти обійшлись компанії у мільйон гривень.

— Ряд проектів держава поки не може профінансувати самостійно. Те, що соціально відповідальні підприємці приходять на допомогу державі у скрутні часи — нормальна річ. Ми вирішили відгукнутись на клич і допомогти, адже тут йдеться навіть не просто про чергову соціальну ініціативу, а про порятунок людських життів. Вчасна діагностика дуже важлива, коли йдеться  про онкологію, — зазначив керівник компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда.

Оновлений ендоскопічний кабінет поліклінічного відділення з’явився у грудні 2015 року. Обладнали  його гастроскопом, колоноскопом, відсмоктувачами, освітлювачами та спеціальними інструментами. З того часу обладнанням скористались сотні людей з цілої області.

Нагадаємо, також нещодавно Ігор Гуда відвідав геріатричні будинки Бережанського, Козівського та  Зборівського районів, а також Геріатричний будинок у Петрикові, де вручив стареньким самотнім людям солодкі подарунки до Дня захисту літніх людей.

Під час передачі ендоскопічного обладнання. Зліва Лікар-ендоскопіст Лілія Семенюк, головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру та директор будівельної кампанії Креатор-Буд Ігор Гуда

Ендоскопічне обладнання
Категорії: Новини

Теги:

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: