Головна Новини Скорочено перелік документів для призначення допомоги при народженні дитини

Скорочено перелік документів для призначення допомоги при народженні дитини

немовляТернопільских немавлят реєструватимуть по-новому. Від нині для того щоб отримати допомогу при народженні дитини порібно лише заява від оного із батьків, паспорт та свідоцтво про народження.

Затверджено Зміни до деяких наказів Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Зокрема, у розділі ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 виключено пункт 29, який передбачав видачу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян для призначення допомоги при народженні дитини.

З огляду на вищезазначене відділами державної реєстрації актів цивільного стану при проведенні державної реєстрації народження витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян для призначення допомоги при народженні дитини не видається. Також не видається довідка для призначення допомоги при народженні дитини в разі проведення державної реєстрації народження виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають всі жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 року № 208 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751. Однією із суттєвих змін є скорочений перелік документів для призначення допомоги при народженні. Зокрема, пункт 11 Порядку викладено у новій редакції:

«Для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається у довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;

копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014 р.), подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги.

Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here