Головна Новини Ситуація критична: у Чортківській лікарні скоротять майже сто працівників

Ситуація критична: у Чортківській лікарні скоротять майже сто працівників

Ситуацію, у котрій зараз знаходиться Чортківська міська центральна лікарня, можна назвати критичною. Через те, що минулого року лікарі електронно не звітували про пацієнтів, вже цьогоріч Національна служба здоров’я України виділила на утримання лікарні на 49 мільйонів гривень менше.

Для прикладу, на зарплату медичним працівникам до кінця року не вистачає понад 11 мільйонів. Окрім того, станом на сьогодні вже 4 млн 800 тис. грн витратили з бюджету Чортківської громади на оплату комунальних послуг лікарні. До кінця року необхідна буде ще більша сума…

Тож міський голова Володимир Шматько продовжує приймати антикризові рішення, аби якомога швидше та безболісно вийти із цієї ситуації. Після призначення Ростислава Шульського в.о. головного лікаря Чортківської лікарні в установі тривають кадрові зміни. 28-річного лікаря-кардіолога Ігоря Чайчука представили в якості завідувача поліклінічного відділення.

«Перед новопризначеним завідувачем поліклінічного відділення вже стоїть ряд завдань – як стратегічних, так і локальних. Зміни почнемо із рецепції. Слід раз і назавжди забути про використання старих паперових карточок, натомість запровадимо електронний реєстр пацієнтів. Потрапити на прийом до лікаря можна буде лише за направленням сімейного лікаря. Також запровадимо контроль відвідування для медичних працівників, вхід у поліклініку по електронних картках тощо.

Зараз дуже важливо швидко навчитись працювати по-новому, опанувати програми, які вимагає Національна служба здоров’я України, почати правильно вносити у базу надані людям послуги, і розпочати боротьбу за пацієнтів. Люди повинні обирати послуги нашої лікарні та наших лікарів, а не їхати до Заліщик чи Тернополя. Суть медичної реформи проста – чим більше пацієнтів обслуговує лікарня, тим більше НСЗУ перераховує коштів – від цього залежать заробітні плати, придбання сучасного обладнання, ремонти і т.д.

На жаль, через цю ситуацію скорочення працівників неминуче, вже готується наказ про звільнення 96 людей. Кількість працівників завелика відносно кількості пацієнтів, котрі користуються послугами нашої лікарні. Ситуація зміниться лише тоді, коли лікарі навчаться електронно реєструвати абсолютно кожну без виключення послугу, надану пацієнтам, і коли послугами нашої лікарні користуватиметься більше людей», – зазначив Володимир Шматько.

Також міський голова розповів, що з метою оптимізації використання коштів ендокринологічне та неврологічне відділення перенесуть із смт Заводське у приміщення поліклінічного відділення у Чорткові. Оплата комунальних послуг будівлі на Заводському обходиться бюджету громади у 1 млн 200 тис. грн в рік, тож значно доречніше перемістити їх у напівпорожнє приміщення поліклініки та зекономити кошти. Окрім того, до поліклініки переїде і відділ переливання крові із приміщення по вул. Ст.Бандери, 50.

Будівлю виставлять на продаж на відкритому аукціоні «ProZorro», а всі отримані кошти направлять на придбання лабораторних аналізаторів, ендоскопічного обладнання, УЗД-апарату і т.д. Нагадаємо, що керівництво лікарні, яка тоді була на балансі Чортківської районної ради, минулого року не використало 8 млн грн, котрі надійшли із державного бюджету на реконструкцію приймально-діагностичного відділення.

Через таку халатність реконструкція відділення стала суттєвим фінансовим тягарем для бюджету Чортківської громади у цьому році. Адже вартість ремонтних робіт – 9 мільйонів гривень, 5 із яких – кошти соціально-економічного розвитку, які вдалось залучити завдяки сприянню народного депутата України Володимира Гевка, а ще 4 млн необхідно дофінансувати із місцевого бюджету. А це ті ж кошти, що і на будівництво доріг та тротуарів, ремонти у садочках та школах… повідомили у прес-службі Чортківської міськради