Головна Новини Сергій Надал: Тернопіль став гуманітарним допомоговим центром Воюючої України

Сергій Надал: Тернопіль став гуманітарним допомоговим центром Воюючої України

Минуло більше 40 днів запеклої війни за Незалежність та територіальну цілісність України. Війни за збереження Українського народу. Перемогу над ворогом творять не лише наші мужні воїни на фронті, її творять і праця мешканців тилу. Сьогодні тиловий Тернопіль став потужним тиловим центром Воюючої України, де роблять все можливе для допомоги фронту та вимушеним переселенцям. «Українці допомагають українцям» – це головний принцип життя Тернополя.

Допомога та адаптація переселенців

Наше тихе, затишне, сімейне місто Тернопіль стало одним із центрів гуманітарної допомоги України, міцним тилом. Більше 12000 переселенців зареєструвалися в управлінні соціальної політики Тернопільської міськради. Це жителі Харкова, Миколаєва, Києва, Херсона, Макіївки, Краматорська, Запоріжжя, Чернігова, Маріуполя та інших міст. У навчальних закладах Тернополя облаштували майже три тисячі місць для тимчасового перебування переселенців.

У нашому місті діє більше півтора десятка гуманітарних штабів, волонтерських організацій і допомогових центрів. Більше 20000 переселенців отримали допомогу в Гуманітарних штабах Тернополя.

У Тернополі вимушених переселенців не лише забезпечують всім необхідним, а й допомагають адаптуватися у нашому місті. Волонтери роз’яснюють, як знайти тимчасову роботу, орендувати житло, отримати юридичну, психологічну допомогу. Також працюють дитячі психологи.

До дистанційного навчання у Тернополі приєдналось майже 1000 дітей переселенців.

Лікарі-стоматологи зголосились безкоштовно допомогти дітям переселенців у Тернополі.

У цей складний час не можливо обійтися без високого. Так у нашому місті почав роботу гуманітарно-освітній центр «Українці допомагають українцям» на базі центральної міської бібліотеки. Ключовими планами центру є допомога та підтримка українських захисників, гостей, які переїхали до нас з інших регіонів і тимчасово проживають у нашому місті, та мешканців Тернополя. Передбачені курси з вивчення української мови, заняття, творчі зустрічі, екскурсії і ще багато подій заплановано для дорослих та дітей. Центр також стане своєрідним культурним осередком, клубом для спілкування як для тернополян, так і для внутрішньо переміщених осіб, де усі охочі зможуть, зустрітись та обмінятись думками.

Допомога армії та фронту

Тернопіль зосереджує основні зусилля на допомогу фронту. За минулий тиждень Збройним силам України, Національній гвардії, спецпідрозділу КОРД, військовій службі правопорядку, Теробороні направили прилади нічого бачення, дрони, взуття та одяг, тактичні окуляри, спальники, килимки та інше. Вантажі відправляються практично кожного дня.

Мужні водії з Тернополя повезли у фронтові Суми чергову фуру з необхідною гуманітарною допомогою. Це продукти харчування медикаменти, одяг, взуття, засоби гігієни та інше.

У серце України місто Київ поїхало авто швидкої медичної допомоги і гуманітарний вантаж.

Місто щиро дякує за допомогу та підтримку українській діаспорі з Чикаго. Партнерам з фонду благодійної організації підтримки «Ангели на колесах», всім нашим волонтерам.

Тернопіль дійсно живе за принципом «Українці допомагають українцям». А Тернопіль став справжнім гуманітарним допомоговим центром Воюючої України

Україна і українці разом, до перемоги. Україна понад усе!