Головна Новини Сергій Надал розповів про алгоритм визначення компенсації за збитки від рашитського обстрілу

Сергій Надал розповів про алгоритм визначення компенсації за збитки від рашитського обстрілу

Діє спеціальна комісія, яка описує ушкодження та визначає розмір компенсації

У ніч з 13 на 14 травня рашисти завдали ракетного удару по Тернополю. Ввечері 13 травня було влучання у складські приміщення. Ворог вдруге атакував наше місто близько 5 год. ранку 14 травня. Внаслідок вибухів (ймовірно уламків ракети) пошкоджені цивільні будівлі та автомобілі. У багатьох людей постраждало майно. Тому у Тернополі створена спеціальна комісія, яка описує ушкодження та буде визначати розмір компенсації. Алгоритм, як мають діяти тернополяни, щоб отримати компенсацію, розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Перші дії

Найперше, постраждалим від ракетних ударів необхідно звернутися на 102 та у Тернопільську міську раду.

«Звертаюся до тернополян, підприємців, майно яких постраждало внаслідок ракетної атаки ворога. Вам потрібно зателефонувати у поліцію за номером 102 і дочекатися приїзду слідчо-оперативної групи, яка зафіксує воєнний злочин та ушкодження. Також на місце виїжджатиме спеціальна комісія, яка опише ці ушкодження для подальшого визначення розміру компенсації збитків», – повідомив Сергій Надал.

Алгоритм оцінки збитків

Якщо ваше майно (приміщення житлове або нежитлове, транспортні засоби,  бізнес тощо) постраждали в результаті ракетних ударів, що були завдані у ніч з 13 на 14 травня у м.Тернополі, вам необхідно повідомити про це правоохоронні органи та Тернопільську міську раду.

Зокрема:

  • у поліцію ви можете звернутися за номером телефону 102, надати у телефонному режимі контактні дані та дочекатися на місці події приїзду поліцейських або працівників інших правоохоронних структур, щоб вони зафіксували факт скоєного злочину та нанесених збитків.

Правоохоронні органи просять з розумінням поставитися до ситуації, що час виїзду служб може бути трохи збільшений, враховуючи великий обсяг роботи.

  • у Тернопільську міську раду вам необхідно звернутися за номерами гарячої лінії 1580 (зі стаціонарних телефонів), 0 800 303522 (безкоштовно) або +380674472919 та залишити контактні дані (номер телефону власника, адресу, назву об’єкту тощо). З власником приміщення сконтактує спеціальна комісія На місце виїжджатиме спеціальна комісія  з питань обстеження об`єктів пошкодженого майна, яка маю фіксувати ступінь пошкодження майна, проведе фотофіксацію та складе відповідний акт.

При цьому до приїзду правоохоронних органів та спеціальної комісії не можна проводити робіт, розбирати завали тошо, оскільки це може унеможливити фіксацію події та зафіксувати ступінь завданих збитків.