Головна Новини Сергій Надал про підготовку до зими: У Тернополі запускають єдину систему подачі...

Сергій Надал про підготовку до зими: У Тернополі запускають єдину систему подачі тепла

Щоб підготуватися до зими в умовах війни, у Тернополі працюють над створенням єдиної системи подачі тепла і гарячої води для житлового фонду. Роботи йдуть повним ходом. Завдяки цьому буде об’єднано в єдину мережу котельні, які працюють на газі й на альтернативному паливі. Це дозволить оперативно реагувати на критичні ситуації. Для прикладу, завдяки котельням на альтернативі, у разі відсутності газу, буде можливість подавати тепло з одного мікрорайону в інший.

Для цього готуються до запуску ще декілька котелень, які працюватимуть на альтернативному паливі. Навіть у критичній ситуацій, теплом та гарячою водою будуть забезпечені усі медичні заклади та чергові заклади дошкільної освіти.

Утеплення будинків на умовах співфінансування

У Тернополі продовжує діяти Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Учасники такої програми можуть з меншими витратами суттєво економити на комунальних тарифах, підвищити комфорт та умови проживання у будинку. Й найголовніше зменшити об’єми використання теплоенергії. Відповідно до умов програми, роботи з утеплення житлових будинків виконуються на умовах співфінансування, де 70% вартості робіт оплачує Фонд, 10% виділяється з бюджету Тернопільської громади, а всього 20% – сплачують мешканці будинку. Фонд енергоефективності гарантує фінансування таких проєктів у цьому році.

Ремонт та заміна електрообладнання у будинках

Міська рада Тернополя також спрямувала кошти на ремонт електрощитових, на заміну електрокабелів та електрообладнання у багатоквартирних будинках у співвідношенні 50% на 50%. Відтак, управителі будинку – ЖЕКи та ОСББ для здійснення даних робіт зможуть отримати співфінансування у міської ради у розмірі 50% на 50%.

Прогнозується, що цієї зими мешканці будуть максимально використовувати електричні прилади для обігріву приміщень. Це створює небезпеку замикань, плавлення проводки, виникнення пожеж. Особливо у старих будинках. Тому міська влада закликає всі ОСББ та ЖЕКи міста, за половину вартості, відремонтувати електрощитові, замінити електрокабелі та електрообладнання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here